Pogledaj jedan post
Old 30.08.2011., 21:50   #2032
Quote:
malo.izgubljena kaže: Pogledaj post
Imam djevojčicu od 2god i 8mj. i do prije par dana se sa njom moglo sve dogovoriti ali u zadnjih par dana kao da je neko drugo dijete..

Počela je pljuvati sve što stavi u usta, razbacivati sve redom, tući se, gristi, uzimati tuđe stvari i vrištati ako ih mora vratiti, nikome ništa ne želi posuditi samo vrišti...

Prije ništa od navedenog nije radila. Ako je željela nešto posuditi je pitala i bez riječi vratila, posuđivala je svoje stvari i nije pljuvala nikada...

Kada joj ne lijepi način kažem molim te nemoj me poglda u oči nasmije se i i baš to napravi isto tako kad podignem glas ili dobi po guzi- ništa ne funkcionira...

Prije smo se sve dogovarale na lijep način bez dernjave i bilo čega i nikada nije bilo problema a ovo mi je sad neka nova situacija sa kojom se neznam nositi...
POMOĆ
jesi sigurna da je tvoje dijete, da nisi krivo uzela iz vrtica/parkica?

ne volim ove rijeci: nikad, sve...ides u krajnosti i ja sam sigurna da je nesto bilo barem ponekad...pitanje je, koliko si tada vidjela i htjela vidjeti i sto se sada dogodilo da te tako bode za oci..


i kako mozes iz takve jedne savrsene krajnosti, odjednom, na tako savrseno poslusno dijete podignuti glas (pretpostavljam prvi put) ili udariti po guzi (pretpostavljam prvi put) jer ocito nista drugo ne pali...

i sto je to drugo sto ste radili prije sa njom? koje odgojne metode koristite? na sto dijete pozitivno reagira, na sto negativno?


da ne shvatis krivo, nije mi namjera kritizirati, nego zelim da vidis da se to sigurno nije dogodilo preko noci, da se nesto mijenjalo u vasem odnosu i da nesto u odgoju vec dugo (i/ili od pocetka) nije stimalo.
sto znaci da jos uvijek imas vremena ispraviti (i na dobrom si putu),al je vazno da si priznas (ne moras uopce ovdje javno) sto je poslo krivo mjesecima prije....

pljuvanje, grizenje, udaranje, nedavanje svojih stvari...sve su to normalne razvojne faze djeteta..ovisno o tome kako okolina na to reagira, ta ponasanja se ugase, traju neko vrijeme, pojacaju se, potaknu neka nova ponasanja....djeca istrazuju, isprobavaju granice, mi smo ti koji postavljamo pravila i granice. na prihvatljiv nacin
Monstera is offline  
Odgovori s citatom