Pogledaj jedan post
Old 30.09.2013., 13:09   #124
Quote:
Lua kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu, probat ću tu potražiti savjet

Dakle, u zadnjih nekoliko tjedana u nogama (konkretnije, bedrima) osjetim čudnu bol....nije to jaka bol, ali konstantno me podsjeća da je tu
Noge su mi nekako teške i umorne, užasno mi je teško stajati i često ne mogu dočekati da sjednem (zamislite kao da držite dah i samo mislite na to kako što prije udahnuti)....ta tupa bol uz povremeno peckanje javlja se uglavnom na vanjskoj strani bedara i imam osjećaj kao da me boli svaki mišić, žila, ma i koža

U posljednje vrijeme zbog posla stojim i hodam više nego što sam navikla, ali nije to svakodnevno stajanje po 8-10 sati, radi se o stajanju 2 dana u tjednu po nekoliko sati, ne čini se previše
Inače, odmalena imam problema s cirkulacijom, noge (i ruke) i zimi i ljeti hladne ko led pa ne znam ima li to kakve veze

Uglavnom, ne znam kako si pomoći, još mi je nekako najlakše dok se krećem, pokušala sam "preležati" par dana i bude malo bolje, ali čim sam u pokretu par sati u komadu, opet ista priča

Dosta sam mlada, pa mi to nije nikako normalno ako uzmem u obzir da nisam zakržljala, zdravo se hranim, bavim tjelovježbom

Ima netko neki savjet ili slično iskustvo?
Dosta uzroka može biti odgovorno za navedene tegobe, bez detaljnijeg uvida u kliničku sliku, sve se svodi na nagađanje
S obzirom kako navedene tegobe vremenski povezuješ sa promjenom u načinu kretanja,tj.stajanja, postoji mogućnost kako je uistinu ta činjenica odgovorna za navedene tegobe, no, moguće je i kako se radi o nekom poremećaju&fiziološkoj varijanti koji je prisutan od ranije (to ne mora biti ništa ozbiljno&opasno ) pa je sad "izronio na površinu" zbog navedenih promjena.

Adekvatno educirana osoba bi mogla na osnovu tvoje građe ( sa posebnim osvrtom na zdjelicu, lumbosakralnu kralježnicu...) te na tvoju posturu (dakle,dok stojiš) dati neke korisne savjete kako to izbjeći te event. po potrebi preporučiti ciljanu med.obradu i/ili terapiju.

Stojiš li možda u neadekvatnoj obući (prvenstveno mislim na obuću sa (pre)visokom petom, dakle, viša od cca 2.5cm)?
Prethodne ozljede&oštećenja donjeg dijela leđa, zdjelice?
+još niz pitanja...

Nekima pomažu neki oblici "pasivne gimnastike", npr. naizmjenična kontrakcija gluteusa 1-2min, pa onda naizmjenična kontrakcija bedara, listova stopala... više puta tijekom dana
Isto tako, možda mogu pomoći i aktivne vježbe za relaksaciju mišićja donjeg dijela leđa i zdjelice, te jačanje istih.

Činjenica kako tegobe popuštaju nakon mirovanja idu u prilog kako se radi o nekom nekom neugodnom, ali najvjerojatnije dobroćudnom "poremećaju", s kojim ćeš vjerojatno morati naučiti živjeti

Ako potraje, i/ili se pogorša, svakako konzultiraj nadležnog ordinarijusa
body halleck is offline  
Odgovori s citatom