Tema: Budizam
Pogledaj jedan post
Old 21.04.2015., 15:27   #79
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
ti postovi su prebaceni na temu budizna i egipatske religije
Aha, našo sam Onda moja isprika

Kad sam se već javio u temu, ispričao bih priču, ili bolje legendu o Budhinom prosvjetljenju. Pročitao sam je u jednoj knjizi od Osha Rajneesha. Netko može reči da je to legenda i da sigurno nije bilo tak. Al nema veze, priča je lijepa

To se desilo nakon više godina Gauthaminog bijega. Naš izbjegli princ je u potrazi za oslobađanjem od patnje prošo mnoge učitelje i filozofije, bio je isposnik i jeo ptičji drek što ga je skoro ubilo, ukratko, isprobao je sve što je tadašnje vrijeme nudilo. Nakon toliko godina potrage skužio je da to što on traži vjerojatno i ne postoji jer bi već to našao. Nakon te spoznaje Gautama je sjeo pod to legendarno drvo i odustavši od daljnje potrage, totalno se je opustio. Prema legendi Gauthama je postao Budha kada je zadnja zvijezda prestala sjati rano u jutro. Nakon toga samo je ostao sjediti. Vidio ga je Jama (ili neki drugi bog iz hinduističke galerije bogova) , prišao mu i rekao da nek podučava druge, nek prosvjetljenje ne drži samo za sebe. Budha mu je odgovorio da oni koji su zreli , spoznat će, oni koji nisu - neće , i on tu ne može ništa. Jama mu je na to reko da postoje i oni koji su između te dvije skupine i da im samo treba poticaj. I tada je Budha svoju nauku izložio svijetu.
ubačeni element is offline  
Odgovori s citatom