Pogledaj jedan post
Old 14.09.2017., 22:33   #1
Post Zodijački znaci - simbolika u simbolu znaka

Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
Ma ne tvrdim ja da su svi lijepi, ali evo usput nije mi jasno zasto se za djevice smatra da imaju slabu kosu ili da nisu bas lijepe, ako je Djevica prikazana kao lik zene sskladnog tijela duge kose koja tezi savrsenstvu
Pa postoji naravno razlog....inace pisao sam vec o tome na topiku djevica...naime svaki zodijacki znak tradicionalno ima na neki nacin prikazanu planetu koja je u njegovom padu
...pa tako znak jarca je prikazan sa ribljim repom jer u jarcu jupiter pada...zatim znak ribe imaju nesto od suprotnog merkura (koji tradicionalno u ribama pada) a to nesto je par riba...to jest dvije ribe...dualnost...zatim recimo ovan koji veoma podsjeca na jarca i ima rogove kao roznatu tvorevinu saturnove simbolike....tako isto rak ima klijesta (mars)...zatim skorpija opet lici na raka...i njen rep se savija u obliku polumjesca....zatim vaga...uvijek važe djela (sunce) i prikazana je sa polukrugom i kružićem u sredini koji podsjeca na zalazak sunca...koji u periodu vage (suton) doista zalazi...i na kraju imamo djevicu koja je prikazana mladom djevojkom (venera)...tako da ovi znakovi simbolicki zapravo nose teret planete koja im je u padu...i imaju najvece karmicko iskusenje kada su energije ovih padajucih planeta u pitanju... jer je sam pojam pad u saturnovoj simbolici ...eto logicno zar ne
Snen is offline  
Odgovori s citatom