Pogledaj jedan post
Old 25.09.2017., 17:09   #46
Kod mene isto je doslo do prosvijetljenja kad sam shvatila:

1. Novaca ima, novci se trebaju trositi, nemoj da ti štednja bude bitnija od trošenja
2. Sport, plesanje po sobi, dopusti sebi djecje i pubertetsko ponašanje (unutar 4 zida haha)
3. Recenica "tijelo uvijek ima energije, ali mozak odasilje krivi signal" ta recenica me trgl da i kad se osjecam ko krepana mačka da se pokrenem.
4. Prestat ispunjavat tuđa ocekivanja (napisati si popis zelja sta zelimo u zivotu ostvariti, dal to mora bit bas "odmah" ili moze prvo zabava, odmor, pa onda karijera, djeca, sto roditelji zele, sto ja zelim, sto drugi misle, zivim li ja za sebe ili sam tu da se prilagodavam drugima? )
5. Prilagodit teme za razgovor ljudima koje to zanima, npr. Zelis se bavit crtanjem, nemoj time davit frendicu koja nema pojma o crtanju nit ju zanima, niti od roditelja ocekivat odusevljenje ako je njima to "meh" , nadi u svom gradu umjetnike koji dijele s tobom tvoj hobi, udruge.
Kucni ljubimac, ako ga nisi u mogucnosti imati, a volis zivotinje, otidi volontirat u skloniste, otidi na izlet jahat konje, otidi u akvarij (izvuci najbolje sta mos iz onog sta imas, a ako i nakon toga to nije to -odseli dalje u veci grad, drugu drzavu, mjesto rodenja i pocetne uvjete ne mozemo birati, sta smo dobili, dobili smo, kasnije mi sami biramo dalje)
6. Ne kukaj. Zaobidi ljude koji kukaju, uvijek ciljaj bolje cak i kad ne vjerujes u sebe, izadi iz kuce makar izgledala ko da te tenk zgazio, ne opterecuj se sta ce ljud mislit, nitko od tebe ne ocekuje da si uvijek dobre volje, bitno je da se ne zatvoris u sobu jos dublje i pred izlazak kremu na lice, opustit lice skroz, da ne ides ukočene face napeta...
7. Prihvati da se ti mjenjas, da se ljudi mjenjaju, da nikad vise neces biti ona stara osoba, da je depresija ko neka "pauza" zivotna u kojoj imas pravo ne jurcati okolo, nego stat na sekund i zagledat se nad zivotom, drugim ljudima, sobom, da je to alarm da trebas PROMJENU u zivotu, da svi ljudi oko tebe imaju i strahove, komplekse ali da se toga mos rijesit korak po korak, vazno je sta ti mislis, osjecas i zelis i svoje potrebe mos zadovoljit a da ne ugrozis druge, mozes i imas pravo ziviti kako ti zelis, a ne kako drugi uvjetuju i ocekuju, a najgore ti je razmisljat sta ce drugi misliti, je ocekuj od drugih sazaljenje, potporu, ti si jaka osoba, ti ces se izdici, snaga i ljubav su u tebi!!!!
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom