Pogledaj jedan post
Old 20.10.2017., 20:45   #4118
Kao kršćanin-katolik, imam jednu nedoumicu pa me zanima mišljenje drugih kršćana bilo koje denominacije.

Radi se o problemu patnje životinja kao jednom od rijetkih pitanja za koja nisam pronašao zadovoljavajuće odgovore u postojećoj apologetici.

Ako uzmemo u obzir da su, po našem vjerovanju, smrt, grijeh i patnja ušli u svijet po čovjekovu prvom grijehu u Edenskom vrtu, te da su izravna posljedica grijeha naših praroditelja, koji je razlog da životinje podnose patnju i smrt?

Naime, životinje same po sebi funkcioniraju po svojoj naravi/nagonima i kao takve nisu sposobne za grijeh kao što smo to mi koji imamo slobodnu volju, te trpimo posljedice grijeha praroditelja, kao i vremenite posljedice vlastitih grijeha.
No, neovisno o tome što nisu sposobne za grijeh i što, prema našoj teologiji, nemaju dušu, evidentno je da životinje pate, razbolijevaju se, ozlijeđuju se, bivaju mučene, raskomadane (od predatora, u klaonicama, itd.) - koje bi bilo teološko objašnjenje za to?

Da ponovim, zanima me argumentiran odgovor pripadnika bilo koje kršćanske denominacije.
Arundel is offline  
Odgovori s citatom