Pogledaj jedan post
Old 28.05.2008., 10:41   #9
Moj malac ide u državni vrtić u mješovitu grupu do 3 godine. 600,00 kn.Također nema stranih jezika, gimnastike....
Kao, dozvoljeno je u toj grupi najviše 12 djece, ali njih u grupi ima 17.
Tete su dvije,jedna ujutro, druga popodne.Povremeno ujutro bude još jedna teta uz ovu.Također u vrijeme ručka, spavanja i buđenja dođe uvijek jedna pomoći.
Što se tiče prostora za igru, odn sobe u kojoj borave, premala je na broj djece, a dnevni boravak je ustvari prolaz, ond prethodnik iz kojeg se ulazi u sve tri igraonice. U njemu je veliki tobogan, autići, tj guralice s kojima se vozaju tuda i još dosta didaktičkih igračaka i TV s DVD-om.
Vanjsko igralište je veliko i lijepo travnato s pijeskom za igru i ostalim vanjskim sadržajem (tobogan, ljuljačke itd).I u hladovini je zbog drveća.
Prehrana u sisačkim vrtićima je među najboljima u Hrvatskoj i među prvima primjenjuje pravilnik o ispravnoj prehrani vrtićke djece (tako kaže naša viša med. sestra).Jako sam zadovoljna prehranom-imaju 3 obroka dnevno, zastupljene su sve potrebne namirnice-mlijeko, riba, meso, voće, povrće, ručak je uvijek topli obrok, bilo varivo, rižota, paštašute, stvarno sve.Voća obavezno ima u u sobi kao međuobroke i užine(između ostalog i mi roditelji donosimo skoro jednom tjedno nekog voća, pa i malo slatkiša).Ujutro ih prije doručka dočeka u dnevnom boravku čaj i keksi. To je tek nedavno uvedeno i super ideja je. Jedino što mi smeta je što su ukinuli čaj kojega je uvijek bilo svježe skuhanog po sobama cijeli dan. Sada mi roditelji moramo donositi sokove, ledene čajeve, cedevite i sl.

Daklem, sve u svemu zadovoljna sam s vrtićem, tetama koje sve u svojim grupama imaju bar 5-6-7 djece više nego je dozvoljeno. Da bi moglo biti bolje, moglo bi. Vrtić baš niti izvana niti iznutra ne zadovoljava izgledom i sadržajem ovom gore navedenom prijedlogu.Ali najveći problem, kao i svuda po HR je manjak vrtića po broju djece.

Još nešto što mi se baš ne sviđa su ograda vrtića koja je premala i prelako se otvara. Do samih soba treba proći dvoja ulazna vrata koja se također lako otvaraju iznutra.Prije 2-3 mjeseca je uveden interfon, pa poslije 9-15. nemože nitko ući bez da pozvoni.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom