Pogledaj jedan post
Old 31.05.2013., 13:42   #4494
Quote:
mrgud34 kaže: Pogledaj post
Gledao sam sada brošuru Finstrala i ne vidim niti jedan razlog za tu razliku cijene od 9.000 kn, čak štoviše. Mislim da sa BluEvolution nećeš pogriješiti. I ja ću navjerojatnije uzeti njega nakon 6 mjeseci istraživanja i 22 ponude :-)
Hmm, ja se jos uvijek dvoumim i gotovo sam pred odlukom da uzmem Finstral. Od Blue Evolution-a sam skoro vec odustao jer isao sam ih gledati tri puta (kod Troha dila) i na kraju sam primjetio detalje koje mi je tesko progutati. Primjerice, Blue Evolution-u je brtva prekinuta radi Winkhaus okova-panta koji veze krilo i okvir-on prolazi preko brtve i na tom mjestu nema brtvljenja. Drugo, debljina celicnih ojacanja kod Finstrala je 2 mm i onaj u krilu je profiliran sto mu daje vecu cvrstocu na savijanje, a kod Salamandera-prozora je profil debljine 1.2 ili 1.5 mm, vjerojatno dostatno, ...ali covjek od 90 kg koji prodaje Finstral se za demonstraciju uhvatio za krilo prozora Finstrala i objesio na njega - nije se cuo nikakav skrip niti pucketanje, prozor je stvarno neocekivano cvrst. Treca velika prednost za mene kod Finstrala je zimski ventus polozaj koji je izuzetno cvrsto i stabilno izveden, znaci samo mali ventus, a ima i onaj veliki naravno. Na upit Troha dilu je li oni mogu napraviti taj zimski ventus odgovor je da nemaju dobro iskustvo s tim pa vise ne rade. Cetvrto, Finstral prozor za povecanje cijene od 2% mozes dobiti povrsine u imitaciji drva, ili matirane plasticne povrsine, itd., dok Troha dil takvu obradu povrsine (foliju) naplacuje 20% na cijenu proozra. Peto, Finstral ima test certifikate koji ga smjestaju na skali od 0 do nesto uvijek na maksimum sto se tice vodonepropusnosti, zrakopropusnosti itd. Troha dil mi do danas nije dostavio svoje test certifikate od Blue Evolution prozora, a obecali su. Sesto, Finstral se prozivodi u Austriji i Italiji, a ne kod nas. Sedmo, u Finstralu koriste samo najkvalitetniji okov za prozore na trzistu, a to je Siegenia Abu Titan, dok Blue Evolution koristi neki Winkhaus okov cije upadnice su primjerice fiksne pa prozor moguce zapinje i skripi, dok Siegenia kod Finstrala ima pomicne updanice koje se same namjestaju kod zahvata bez skripe. Finstral mi je ostavio dojam dobrog prozora, a ako pitas montazere kaze da se na tezini osjeti velika razlika s drugim prozivodjacima-tj. ti prozori su puno masivniji.
Pasman981 is offline