Pogledaj jedan post
Old 23.10.2013., 19:46   #82
Quote:
facundo111 kaže: Pogledaj post
Prije oko pola godine sam putovao službeno na Kosovo i ne sjećam se gdje sam u Europi vidio sličnu gustoću naseljenosti. I, toliko mladih kao definitivno nigdje drugdje, a stvarno puno putujem. Za razliku od toga, na putu za Kosovo (išli smo autom, jednim smjerom iza Niša preko Prokuplja i Kuršumlije do Podujeva) pustoš živa. Iza Niša nema ničega, Prokuplje i Kuršumlija su mi izgledali kao gradovi duhova. A onda siđeš u Podujevo i tamo totalno suprotan dojam: jako puno ljudi, od toga većina mladih, nije mi baš izgledalo kao da su tamo privremeno tj. neki Švicarci ili Austrijanci.
Kad smo se vraćali, išli smo iz Prištine u Leskovac preko Medveđe. Isti dojam: do granice Kosova gužva, a nakon toga pustoš najveća sve do Leskovca. Ima između i Lebane, ali to je stvarno minijatura i to teško zapuštena.
Kako god, 2 milijuna ili manje, ali nije to nikakav science fiction.
Neskladna komperacija.
Poredis Jugoistok Srbije...Ja sam isao po Sumadiji i mogu reci da je ok,cak i sela se fino drze,vidi se u neka sela da poceo proces pustosenja ali ipak vecina zivurkaju.

Cujem Vojvodina je jos bolji iako nisam se sunjao bas detaljno kao sto znam Sumadiju.

Za ovo ostalo se slazem,pisi propalo.
Cak i Nish mi se video kao grad zakrnjen u dublju depresiju.

Zadnje uređivanje Bagatur : 23.10.2013. at 20:00.
Bagatur is offline