Pogledaj jedan post
Old 04.02.2010., 19:22   #48
Quote:
znashtikosam kaže: Pogledaj post
A vidiš, ova analogija sa Suncem i ocem meni nikako ne leži jer, OK, imam Sunce u trećoj u Ribama koje je jako lijepo aspektirano, trigon s Mjesecom, sekstil s Uranom i Saturnom, uglavnom, sve aspekte koje pravi su pozitivni. Jedino što mogu zaključiti jest da me malo razmazio. Nigdje traga lošem odnosu koji nas dvoje inače imamo. Stalno se svađamo, pretpostavljam zato što smo slični karakteri.
Nije poanta saturna i sunca u losem/dobrom odnosu,nego u onome sto se kroz oca ocrtava na nas same i inkorporira u nasu licnost(sunce).Dakle,da li ces se ti recimo sutra posvadati sa starim opisuje sinastrija,ali ono sto je tebi dozivotno otac prenio "u nasljede" opisuje saturn/sunce u tvom natalu. Vi se mozete svadati do nebesa,ali aspekt so60sa opisuje stabilan odnos,i pod stabilan mislim da nema recimo prekida od 2 godine da ne razgovarate.

Ti uz saturn 60 sunce ne mozes biti razmazena.To je mozda samo tvoja predodzba,ali kompletno pogresna.To bi prije znacilo da sam udar njegove licnosti na tvoju nije bio na nacin da tebe previse ogranicava jer je ipak u pitanju trigon.Saturn apsolutno nikog ne moze razamaziti.Trebas napraviti distancu u aspektima izmedu onih koje ti predstvalja majka,a koje otac.

Ovako,objasnit cu ti na vlastitom primjeru...meni je sa0so...i cijeli zivot zivim u zlatom kavezu,a da pritom od svog starog u sinastriji primam kvadrat urana na stelij u skorpionu(gdje je ujedno moje so0sa),mars90 moj stelij,neptun konjukcija moj stelij...dakle,po samom mom natalu zbog takvog saturna,meni je stari full dominantan u zivotu koliko god ja to ne htjela i ponekad pokusavala pobjeci od toga.A aspekti u sinastriji koje imamo opisuju samo na koje nacine on "tuce" po meni i zbog cega zivim u "kavezu".Dakle,ja sa aspektom so0sat idem u zivot-to je moj natal i opisuje kako sam ja odrastala uz njega,kakav odnos smo izgradili zivotno gledajuci,sto ja iz sveg tog zivota s njim odnosim sa sobom u zivot-kod mene je to disciplina,a sinastrija je vazna da se vidi kompatibilnost karaktera i nista drugo.

To ti je kao kad udaras žig na papir.Otac ti žig,a ti si papir koji ide dalje s onim sto je otisnuto na njega.I da se kompletno u zivotu maknes od njega,tvoj odnos s njim te je definirao kao osobu u ovom ili onom smjeru i to je postalo dio tvoje licnosti.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom