Pogledaj jedan post
Old 12.03.2011., 18:08   #41
Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post
Mislim da postoji realna mogucnost da je doslo do proboja reaktora. Isto kao u Chernobilu.
Da je došlo do proboja reaktora, tamo ne bi bilo radnika koji pumpaju more i bornu kiselinu u reaktor, nego bi letjeli helikopteri i bacali vreće pijeska i olova.
Došlo je do pregrijavanja i proboja izvjesnog broja cirkonijevih šipki. Tako su fisijski produkti dospjeli u primarni krug, a pošto on izlazi u turbinsku zgradu koja se razletjela, i u okolinu.
Primarno su došli onda kada je ispušten višak radioaktivne pare radi smanjenja tlaka.

Ovo veze nema s Černobilom. Ovo je scenarij poput Three Mile Islanda, samo još gori, jer su tamo ipak uspjeli izvući vodik bez izazivanja detonacije.

Aj bar sad znamo kako izgleda kada detonira zgrada puna praskavca.



Quote:
morino kaže: Pogledaj post
meni neide u glavu ako je primarni krug čitav od čega se onda betonska zgrada razletjela što se jasno vidi kako komadi padaju prema dole?
od pritiska iz primarnog kruga?
ili sekundarnog?
Nije vodena para nego vodik i kisik. Teško bi vodena napravila onakav udarni val.
Ono je bila klasična eksplozija vodika i kisika. Voda se na visokoj temperaturi rastavlja na sastavne dijelove. Kad se nagomilalo do dovoljne koncentracije, nešto je smjesu zapalilo i raznijela je lagani pokrov iznad zaštitne kupole. Taj pokrov štiti ili turbine ili je to samo hala s kranovima za reload-anje goriva.
Evo ti shema Fukushime 1.

Ostala je samo čelična konstrukcija.


BWR ti pušta primarnu vodu da pokreće turbinu.


Quote:
Kimi#1 kaže: Pogledaj post
1617: AFP: Japan nuclear agency rates nuclear plant accident in Fukushima at 4 on 0-7 international scale.

1622: More information on that figure: The 1986 Chernobyl disaster was rated 7 on the International Nuclear Event Scale; the 1979 Three Mile Island accident was rated 5.
Mislim da su se malo preračunali. Kako je ovo moglo dobiti nižu ocjenu od TMI-ja? Došlo je do eksplozije vodika i raznošenja turbinske zgrade. To se u Americi nije dogodilo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom