Pogledaj jedan post
Old 17.06.2017., 22:44   #226
Quote:
Q Storm kaže: Pogledaj post
Bok svima,

Upadam malo kao padobranac.. pročitao sam gotovo sve u ovome podforumu ali ipak moram još jednom pitati za svaki slučaj..

Dakle, zaposlen sam i otvorio bih j.d.o.o. jer planiram u "fušu" ilitiga poslije radnog vremena raditi, konkretno, web marketing/dizajn (za sada, možda se sa vremenom povećaju djelatnosti).. radio bih i sa inozemstvom i u HR pa idem na ovaj korak da mogu izdati fakturu za uslugu, planiram godišnje ne prelaziti promet veći od 150-200 tisuća kuna.
Koliko sam shvatio, ne trebam se zapošljavati u tom j.d.o.o.-u jer sam već zaposlen. Troškovi otvranja j.d.o.o.-a su mi isto jasni.

E sad, ono što me kopka.. ako naplatim neku uslugu, taj iznos sjeda na žiro račun j.d.o.o.-a.. kako izvuć lovu van na najjednostavniji način? molim neki primjer iz prakse, znam da ih ima

Također, svugdje na netu naljećem na troškove (mjesečne/godišnje) za j.d.o.o. koji ima zaposlenike, no nigdje ne nelazim odokativan izračun situacije kada nema zaposlenih, pa molim pomoć i oko toga, također ako može iz prakse?

HVala puno unaprijed na čitanju i odgovorima.
A zašto ne ideš na paušalni obrt ? Ako si zaposlen to ti je druga djelatnost, možeš godišnje naplatiti 230 tisuća kn, od sljedeće godine 300 tisuća kn, i od kompletne zarade 5% ide državi sve ostalo je tvoje, trošiš kako hoćeš..
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom