Tema: Černobil
Pogledaj jedan post
Old 29.04.2007., 21:45   #38
hvala, mislim da bi više ovakvih tekstova doprinijelo da odvažemo informacije
Ako sam dobro zapamtila, tamo se spominjao cezij i njegova topivost u vodi (ili neki drugi element) kao najveća opasnost od daljnjeg zračenja- jel to ima utjecaja kao ovaj uran koji dospije u organizam ili...?
Ovo sa osiromašenim uranom mi je logično, ali naravno da ne bi znala nikad da to nisam sad pročitala.
Slažem se apsolutno da su nam ispušni plinovi ne samo puno veći problem, nego i svakodnevni problem. Al niko o tome ne razmišlja kad sjeda u auto. Kad se pokažu 2-3 slike teško malformirane djece- to te pogodi i naravno da ćeš nekoga okriviti. Tako i Černobil.
Ima puno toga što mi zvuči jako zanimljivo-kozmička zračenja, ispušni plinovi dizel automobila (što je s bio dizelom, tu je vjerojatno manja opasnost?), na kraju krajeva svaki aparat u kućanstvu mi vjerojatno zrači. I ne razmišljam o tome kao opasnosti pa da poludim al smatram da bi bilo dobro da se nas "obične" ljude, na neki jednostavan način educira o svim ovim jednostavnim, svakodnevnim stvarima jer možda bi tada lakše prihvaćali i nuklearnu energiju i sve što uz nju ide.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom