Tema: E brojevi
Pogledaj jedan post
Old 16.08.2003., 20:08   #13
Quote:
jimmy kaže:
nego, koliko od vas obraca paznju/pokushava zaobici te E321.. sastojke? da li uopce ima u vasoj prodavaonici namirnica bez npr. tih E338?
Ja gledam na sastojke, ali moram priznati da ne znam napamet koji E-dodaci su prihvatljivi, a koji nisu, a ne da mi se ici u shopping s listom koju sam si isprintao s interneta.

Ono sto mene najvise brine prilikom kupovanja namirnica je zataskavanje, tj. ne pisanje svih sastojaka koji su u jednom proizvodu. Na primjer, neke nase tvornice (konkretno, Kras) na hrvatski proizvod stave samo odabrane sastojke, a za izvoz za Ameriku stave puno, puno detaljniji popis sastojaka, u skladu s americkim pravilima, koja su puno stroza. Tko zna koliko dodataka, pesticida i GM proizvoda zapravo pojedemo, a da to ni ne znamo?!

Posebno me strah "prirodnih" proizvoda od kumica na placu. Uvijek tvrde da "nista nije spricano", a to je sve veliko pitanje (i ne mozes provjerit).

Osobno znam da ona Zlata-kak-se-vec-preziva koja kao fol ima svoju farmu i prodaje svoje "ekoloski proizvedene" namirnice u nekoj garazi u Zvonimirovoj (mozda sam krivo zapamtio) veci dio onog sto prodaje uredno kupuje od seljaka iz okolice Bjelovara, i to u Bjelovaru na placu! Dakle, kupuje voce i povrce proizvedeno kod ljudi koje ni ne pozna i ne zna jesu li ili nisu kemijski tretirali hranu, i onda to uvaljuje Zagrepcanima po astronomskim cijenama pod "ekolosku ishranu".
slavkec is offline  
Odgovori s citatom