Pogledaj jedan post
Old 08.05.2016., 20:33   #972
Quote:
Moraxella kaže: Pogledaj post
Hello, imam jedno možda banalno pitanje, ako odem na drugi posao da li dobivam novi set od recimo 20 dana godišnjeg, i ako nije bilo prekida rada više od 8 dana onda ga mogu odmah iskorištavat?

Isto tako da utvrdim, ako sam zatražila godišnji kod starog poslodavca koji prelazi vrijeme mog ostanka u toj firmi (znači iza otkaznog roka) onda će mi ga isplatiti? Zahvaljujem
Ne, ukoliko kod poslodavca nisi odradila cijelu kalendarsku godinu obračunat će ti se razmjerni dio godišnjeg - kako kod starog, tako kod novog.
I ne, možeš ga odmah početi koristiti kod novog, jer nemaš šta koristiti. Nisi ga još "zaradila".

I da, onaj razmjerni dio GO koji ne iskoristiš kod starog poslodavca, mora ti isplatiti.

Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
ne iskorišteni godišnji kod starog poslodavca se prebacuje novome poslodavcu. Od starog poslodavca možeš odma koristiti, a onaj koji dobiješ novih 20 nakon 6 mjeseci
Isuse
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom