Tema: Zivot u SFRJ
Pogledaj jedan post
Old 17.09.2009., 09:45   #210
Quote:
diseased kaže: Pogledaj post
Nova generacija sam, sve sto znam o Jugoslaviji je kako je nastala i kako se je raspala. Ono izmedju, 1946-80, je za mene crna rupa, pa zato molim da me prosvjetlite !Mene zanima kakva je bila ekonomska situacija, obrazovni sustav, zdravstveni sustav, kakve su bile place, sto se je od tih placa moglo kupiti, kava je bila kvaliteta tih domacih proizvoda, kakav je bio standard zivota opcenito i u usporedbi sa nasim susjedima. Osobni dojmovi, anekdote, konkretne brojke, sve dozvoljeno, izvolite.

p.s. ko zeli pricati o partizanima, ustasama, fasistima, ratu, stalinu, represiji, politckim zrtvama itd., neka si otvori posebnu temu, fala !
Ja cu malo pricati za Kosovu za godine 1978-1990 koje ja pamtim.

Zivjelo je lose i u siromastvu,za neki luksuz 95% porodica nije ni mislio, osim za hranu i elematarne potrosnje.Putevi su bili pono blata ,kuce stare od kamena i blata takodjer.U celom mome selu od 150 kuca samo dvoje ljudi imali su auto--jedni wolcvagen a drugi fiqu.
Ja kao srednjoskolac u 80-tih godina morao sam peske po 1 sat samo jedan pravac stici do skole, u grad .Ne obuceni dobro i mokreni do kosti.Autobusa nije bilo za nas .......
Hvala bog sto je ta drzava raspala,zao mije samo zbog zrtava ,i nista drugo.

Za politickim zrtvama rekao da ne pricamo.

Danas---Putevi asfaltirani i autobus u svakome selu.ucenici ne putuju peske uopste.Dobro i moderni obuceni,skoro svi imaju mobilne telefone.Svaka porodica ima auto,neke i po dava ili tri ,najlosa je golf -3.
Kuce su lijepe puno svijeca i fontana........
Mada i sada ima siromastvo ,ali ne kao tada .
Jednom rijeci danas se zivi 100 puta bolje nego tada .
__________________
Shkalla e parė e marrėzisė ėshtė tė kujtosh se je i menēur
Honesty. is offline