Pogledaj jedan post
Old 13.08.2017., 10:47   #9
Quote:
duje888 kaže: Pogledaj post
Ma ne zamaram se sa budućnosti previse ali eto uskoro planiramo zajednicki zivot i vec tu se javljaju prvi problemi.. Pa onda razna okupljanja svadbe,krstenja..vec sam ih nekoliko propustio.. A sto se tice cure ona tu nastoji balansirat,mi se vidimo odvojeno nikad i tom društvu, sa mnom je cesce ali nekad je sa sestrom i tih nekoliko navodnih prijatelja,ona je na mojoj strani ali jbg to jo je sestra i prijateljica s kojom je odrasla i nemogu tražit od nje da ih prekrizi tek tako ali zelim ih isključiti iz našeg zivota.. Njoj najviše fali i smeta sto ne dolazimo zajedno na okupljanja u njenoj obitelji...
planirate zajedno živjeti - znači odnos se diže na viši level
samim time stvari se mijenjaju i ovo izbjegavanje više nema smisla

osoba koja mora razrješiti ovu situaciju je tvoja cura. ona je ta koja treba reći svojoj sestri:
znam da ti nije drag i ne tražim od tebe da ga voliš. ali ja sam njega odabrala i od sad na dalje on će dolaziti samnom na obiteljska okupljanja i sl. događaje. od tebe očekujem da ga pristojno pozdraviš kao što će i on prema tebi biti pristojan. ne moraš puno razgovarati s njim, ne moraš ga voljeti ali očekujem od tebe da poštuješ moj izbor

gluposti tipa ona je moja sestra ja sam s njom odrasla pa joj se ne mogu suprotstavit su izgovori nezrele osobe

moja sestra je prilično neugodna i egoistična osoba, svašta si dozvoli a svi šute jer će se ona inače naljutiti... svi osim mene koja sam naučila da joj se istog trena suprotstavim. u prvom periodu su bile suze, durenja, emocionalne ucjene, nerazgovaranja... kad je vidjela da to ne funkcionira smirila se. čak su mi i moji starci dolazili i tražili da popustim jer je eto sestri baš teško

inače to ti se zove odrastanje i biranje prioriteta
sretno
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom