Pogledaj jedan post
Old 29.10.2008., 15:07   #98
Ma Balkan ili ne mene smeta dvostruki standardi.
Nekwe stvari koje se navode kao tipčne za Balkance tipične su i u drugim zemljama.
Molim vas kojoj je zemlji nacionalizam stran?Englezi i Francuzi su možda najveći nacionalisti u Europi pa možemo biti što ih dijeli la manche.Zamislite još dva norda srpskog mentaliteta.

Il ono kad ti na moru opale onu glazbu s terase sa sintesajzerima i zvukom ko da si se vratio pedeset...

Daj molim te,što u Europi na hotelskim terasama sviraju na orguljama i pjevaju arije?


Il kad dovedes doma prijatelje pa se moraju upoznat sa svom blizom i sirom rodbinom i popit s njima rakiju ili gemist ili sto vec

A što u se u civliziranom svijetu jkrije rodbinu?Kada ja dovedem nekoga kući upoznam ga sa svim koji su u momentu oko mene.A koliko znam tako rade i drugi.


I kad tvoja obitelj misli da moras svakog tko dodje propisno ugostit, tj. nema da netko dodje il ode a da nije pojeo tonu prsuta, sira i vrhnja i vec po lokalnim obicajima i nahodjenju. I kad djeca moraju paziti da roditelje "ne osramote pred susjedima"...I kad se obavezno mora prisustvovati nedjeljnom obiteljskom rucku, Bozicu i slicnim stvarima inace si najebo

Malo si ovo zaglupila.Postoji nekoliko vrsta posjetitelja.Prvi česti,koji su skoro svaki dan kod mene njima se nudi kakva i keksi,ostalo se skriva,u tu skupinu spadaju i prijatelji koje vidiš jedanput,dva put tjedno i mještani.Zatim su tu oni s kojima se vidimo svakih nekoliko mjeseci,njima kava,keksi i kakva lagan večera.I na kraju su tu oni koji dolaze s drugih kontinenata jedanput na godinu pa se njima nude pršut,sir itd a kuha im se po želji.Tako je kod mene doma barem.Kakao smo s voi zadnjima obilazili sve i svašta svagdje je bila za aperitiv rakija.Nakon pitanja na engkleskom zar vi prije svakog obroka drmnete rakiju počeo sam sprečavati služenje rakije na sve moguće moguće načine.Idfuće godine ih skidam s vina.
A što se tiče skupljanja na blagdane to nije nikako unikum Balkana.Građani nekih Eurospkih zemlja jako drže do Božnih,novogodišnjih uskršnjih ručkova.
__________________
Kraljevina Hrvatska

Zadnje uređivanje spaljena : 29.10.2008. at 15:18.
spaljena is offline  
Odgovori s citatom