Pogledaj jedan post
Old 15.05.2009., 17:22   #18
Quote:
Emma Lumina kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetima SaveAss (što se tiče onoga s prstima to ne radim, samo što su mi fotografije grozne- web kamera - )... Ima netko savjete oko perspektive, jer to mi stvarno grozno ide ?

Jedna stolica (malo je čudno ispala):

nije loše. na kakvom to papiru crtaš? probaj na bijelom, ili pojačaj kontrast da se bolje vide sjene i konstrukcija.
smještaj u formatu je dobar. lijeva noga je otišla ukrivo i proporcije su netočne (odnos veličina-provjeri da li je visina naslona baš tolika u odnosu na visinu nogu).
također si potpuno fulala smještaj prednje lijeve noge....
ali sve je to moguće ispraviti, samo treba crtati stolce što češće i što različitije

perspektivu je dosta lako konstruirati iz jedne točke, ali to ti za stolac nije potrebno. daj još crteža stolaca, da vidimo kako napreduješ

da, obrati i pažnju i na izvor svjetlosti, te logiku pojave sjena na plohama. a onda kreni i na bačene sjene....

evo, ovako bi izgleda logična konstrukcija donjeg dijela stolca (pod uvjetom da je lijeva stražnja noga zaista tako kosa). svaki put lagano nacrtaj takav box da provjeriš da li je sve točno i na mjestu.
iz crvene konstrukcije vidimo i da ti je ploha za sjedenje prevelika. dok crtaš pazi da ne mijenjaš očište i bilo bi dobro da crtaš stojeći, ili, ako sjediš, pazi da si dovoljno udaljena od papira.

Quote:
Photo Lolly kaže: Pogledaj post
Čini mi se kao da neki "nadareni"crtači ne vole kad se ovi "netalentirani"mješaju u umjetnost...

Treba samo-crtat!
Kupiš si dvije-tri knjige, eto, povremeno se posavjetovaš na Forumu i ne trebaju ti nikakvi tečajevi(možda je lakše...-stvar izbora )
Radje počneš sa precrtavanjem za vježbu(a ima i onih jednostavnih, moraš crtat oblike i crte koje ti koriste u crtanju-npr.krug, kvadrat, pa 3D trokut, valjak itd.).
Puno sreće pri upisivanju !
za crtanje općenito je navedeno skoro točno, ali za prijemni vježbati je ipak druga priča.

također, recrtavanje bilo čega je jedino loše loše i loše.

Zadnje uređivanje *Innocent : 15.05.2009. at 18:09.
*Innocent is offline  
Odgovori s citatom