Tema: Jagode
Pogledaj jedan post
Old 11.06.2009., 15:44   #30
Quote:
strumf78 kaže: Pogledaj post
Trebao bih savjeti veterana Uglavnom, moje mjesecarke u plasteniku su se izrodile, plodovi ubrani, tu i tamo je jos koji mali, poneki cvjetic. Jel sad vrijeme za rezanje lisca, rezem li kompletno sve odn. na kojoj visini od zemlje.
Sto je sa novim jagodama koje su nastale vjedama? Njima pretpostavljam da ne rezem lisce.
Eh i jos pitanjce. Dal ove stare jagode koje ove godine rode, dal ce one roditi i iduce godine ili ce odumrijeti. Neznam bas puno o jagodama pa eto, molim vas za vase misljenje. Hvala.
ajmo.............

mlade sadnice koje su ti se stvorile iz vrijeza mozes komotno zasaditi i imas kvalitetnu, besplatnu sadnicu. tvoj rad se naravno ne racuna jer se to podrazumijeva samo po sebi.

plastenicka jagoda, jos k tome mjesecarka-ma divota. uzmi skare ako ih nemas puno, ako ih ima iohoho, uzmi trimericu i pokosi sve lisce. LISCE IZNIJETI VAN IZ PLASTENIKA -OBAVEZNO. kad se osusi-zapaliti. zasto lisce van? zato jer je leglo bolestina i domovina kojekakvih insekata koji ti nisu potrebni.

kad odradis te radnje, fino pocisti foliju na kojoj su jagode i rucno ukloni stare, izrodjene izdanke. jagode koje su ti propale-osusile se i vise ih nema na zasadjenom mjestu, zasadi mladim sadnicama dobivenim iz vrijeza. u jednu rupu stavi slobodno 2 sadnice i za 45-50 dana ces imati pristojan broj plodova. na svakom grmicu jagoda smijes imati 3-4 mlada izdanka. stare, ponavljam, ukloniti.

kad je jagodnjak ociscen, u medjuredu poprskati korov. ja sam to odradjivala cidokorom. nakon odradjivanja herbicidnog pojasa , obavezno odraditi zastitu bakrenim preparatom , krenuti sa navodnjavanjem i prihranom-crveni kristalon.

najvaznije od svega-otvoriti plastenik, makni vrata, nek jagoda dise. vrucine su. jagoda, uz redovito navodnjavanje, prihranu i idealne uvjete treba krenuti kroz 2-3 dana. i ponavljam, za 45-50 dana beres. najtaman u jeku turisticke sezone.

visina rezanja lisca? 1-2 cm od zemlje maksimalno.cim blize zemlji, tim bolje. krvav posao ali na kraju se isplati. i lisce van. i kad vec rezes, opljevi ih, jagoda ne voli korove.

trebam jos kaj napisati?
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom