Pogledaj jedan post
Old 05.09.2015., 21:15   #58
Kuta je za početak - radno odijelo
Nemam pojma tko je prvi uveo kute u škole
no one nisu samo socijalna kategorija u bilo kojem smislu.

Jest da danas , kada fakat ima odjeće koja košta basnoslovno jer ima markicu ima i odjeće koju kupiš za par kuna pa ti je svejedno koliko dugo će trajati

no, nekad nije bilo tako
nekada je sve bilo skupo
od hrane, odjeće, obuće , namještaja, knjiga na što god pomisliš
danas je sve za jednokratnu upotrebu
kada sam zamolila stolara da mi dođe popraviti nešto u kuhinji njegov komentar je bio - popraviti? koliko ti je stara kuhinja? Tolikoooo? pa kuhinje se danas mijenjaju nakon par godina
Bakin namještaj je još bio živ do prije par godina

Koliko god to nekome čudno zvučalo, osim socijalne kategorije (a mjerkanja je uvijek bilo - i kada su bile kute a i danas kada ih nema a biti će i ubuduće , bilo kuta ili ne) kuta štiti odjeću
Hebiga, ja sam generacija koja je u osnovnoj školi nosila kutu i šlape ( i ne znam baš da je netko imao traumu zbog toga) a i u srednjoj školi smo morali nositi šlape. Jer je škola bila (relativno) nova cca 15-tak godina i fakat se drugačije "haba" sa cipelama a drugačije sa šlapama. Moj smjer nije morao nositi kute (tehnička škola) ali "šup"-ovci (škola učenika u privredi su naravno imali kute. Da si ne zajebu odjeću.
Nekada su ljudi čuvali stvari.

Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ne samo da djecu treba odmalena odbijati od štetnog i ekstremnog zapadnjačkog individualizma tipa - ja sam ja i mogu što hoću, mogu biti oblak, mogu biti tratinčica, nego ih treba odmalena učiti i hijerarhiji i radnim navikama.
Ne samo da im treba opaliti uniforme u školama, treba im i zabraniti bilo kakvo unošenje mobitela u škole, standardizirati školski pribor, da svi imaju isti, ili nekoliko setova različitih i treba im, kao i u japanskim školama - dat metlu u ruke, neka sami čiste školu, pa nek se nauče da je najefikasnije čišćenje zapravo - ne bacanje smeća oko sebe.
Ljudi dicu triba upregnit, ovo što se danas radi je kriminal. Demokracija u školi, triba glasat za sve, triba pitat dicu što će se i kako će se ?
Triba puštat bulije po školi da napastvuju druge đake, ne samo đake nego i nastavnike i profesore ???

A ne, ne...kandžiju u ruke i naučit ih životu. Pa kom obojci, kom opanci. Tko želi svilu i kadifu, mlade robinje da mu mašu palminim listovima oko glave, neka lipo upiše privatnu školu koja ima takvo nešto u ponudi. Zanimljivo, takvih privatnih škola nema, sve renomirane privatne škole svijeta imaju sličan striktan program kakvoga sam upravo predložio. Biće da njihovi đaci koji su proizvod takvog striktnog programa imaju kasnije više uspjeha u životu od prdežastih maminih sinova kojima treba titrati jajca do dvajspete godine jer se njima tako sviđa? Vjerovatno se u tome krije razlog uspjeha tih skupih škola...tj. nije vjerovatno nego sigurno.
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
nažalost da, podjele se rade na navedenom i pritom klinci uistinu ali uistinu znaju biti brutalni..
što se toga tiče, nacionalno vijeće učenika rh još je 2011. godine (zbog slučaja curice 6. razreda, a koja je doživjela zlostavljanje jer nije nosila dieselice i nije imala ajfon ) predložila uvođenje školskih uniformi..
http://www.index.hr/vijesti/clanak/n...mi/577209.aspx


bravo..
uz navedeno, dodala bi zabranu djevojčicama nošenje umjetnih noktiju i tone šminke (potez maskarom i labelo u boji može, kakvo konturiranje lica i umjetne trepavice?)..
koliko sam samo puta vidjela curke 6, 7 ,8, razred, srednja škola sa stiletto noktima http://cutesimplenaildesigns.com/tre...o-nails-ideas/, kako drže olovku u ruci i pišu, da mi je znati
da stvar bude još gora, prijateljica mi je noktarica, ima svoj salon za njegu noktiju i priča mi kako je imala ne jedan upit majki može li njihovim kćerima koje su završile 4, 5 razred napraviti nokte jer su eto, bilo dobre u školi
pa ono, kad već roditelji nisu bog zna kaj..
zato, sve što si napisao više nego podržavam..
tehnički, uniforma, domaćinstvo, metla u ruke i ajmo..
Potpisujem sve

Ljudi bi danas da im profesori odgajaju djecu ali isti ti roditelji dolaze u školu napadati profesore jer im - maltretira djecu?
Na stranu što smo svi mi u neko doba mislili da nas profesori maltretiraju ali smo imali roditelji koji su nas doma ispravljali (je, mislili smo i da nas roditelji teroriziraju )

Na gore navedeno još bi ovima kad ih počnu lupati hormone a za malo više obveze uvalila i tamagoči
i da im preživljavanje tamagočija uđe u zbir ocjena općeg uspjeha
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom