Pogledaj jedan post
Old 23.07.2003., 10:01   #4
Ma kakva starost na pragu tridesetih?
Tata od mog prijatelja je poceo trcati duge pruge sa 48 godina na vratu (negdje '98.), prvo polumaratone i kojekakve kroseve, a danas svaki drugi dan istrci 10 km (za cca 50-55 min).
S tim da je prosle i pretprosle godine istrcao super-maraton Zagreb - Cazma... pa ti vidi! Istina je da su rezultati jako daleko od nekih natjecateljskih, ali u biti kada god istrcis tako dugu prugu - boris se prvenstveno sam sa sobom.
Kada je prvi put trcao Zagreb - Cazma, nekoliko je puta stao da bi se izrigao, imao je problema sa zuljevima (prvi put je obuo nove patike), otpalo mu je nekoliko nokata s nogu... ali je istrcao (nekih 7 sati i nesto sitno). Drugi put je istrcao za cca 6 sati i 30 minuta... I znam da je rekao da je to zbilja gadna utrka, ne samo zbog duzine, nego i zbog konfiguracije staze - zadnjih 20 km do Cazme je konstantan blagi uspon koji ubija.
Btw, sto da kaze onaj Djurdjek (je li se tako zove onaj Varazdinac), deda sa nekih 80-tak godina koji svaki mjesec istrci 200 km kroz treninge (to mu je mjesecna norma), da bi ostao u kondiciji!

Ja isto trcim kada ulovim vremena, ali nekako najcesce odjoggiram nekim 4-7 km (za koju sekundu manje od 5 min. po km), tek onako u borbi protiv debljanja.

Pozdrav!
Zemljanin is offline