Pogledaj jedan post
Old 18.09.2017., 19:24   #276
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Istina o Bogu nije ničje vlasništvo sem Božje, a mogu ju tumačiti svi koje je čisti Božji sluga poput Isusa ovlastio.
A koga je Bogočovjek ovlastio da tumači istinu o Bogu?

Da nije apostole? I u kojoj Crkvi se nalaze apostoli?

Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
A Crkva je toliko zla učnila u svojoj povijesti (ne pojedinici, nego vrhovno vodstvo cijele organizacije) da sumnjam kako je Isus njih ovlastio da tumače njegove riječi.
Iz čije perspektive to gledaš,sebe bezgrešnika,sebe pape,sebe tumača,zar vas nema dosta koji svojevoljno tumačite i u ničemu se ne slažete?

Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Jer vjera nije crkvenjaštvo, nego kršćanstvo, dakle Kristov nauk, a ne nauk pape Franje
Jesi ti svjestan da je Isus poprilično vremena provodio u Hramu Božjemu(Crkvi)... piše ti to u Bibliji na više mjesta.

Sa svojih 12 godina Isus vam pokazuje gdje je krščaninu mjesto...

Dok su oni(Josip i Marija) očekivali da je Isus među suputnicima, no kad su shvatili da ga nema, vratiše se u Jeruzalem i nađoše ga u Hramu Božjemu, gdje razgovara s učiteljima slušajući ih i postavljajući im pitanja. A kad su ga našli i postavili mu pitanje o svemu što se dogodilo, dao im je vrlo jasan i uvjerljiv odgovor: Zašto ste me tražili? Niste li znali da mi je biti u onome što je Oca mojega?

Dakle ,kao što rekoh,Crkva je stup i uporište istine!
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom