Pogledaj jedan post
Old 18.07.2003., 16:41   #6
Marlesice su tak... malo recjenjene.

U Slovieniji ima jedna njihova firma koja mi se cini mnogo bolja, mislim da se zove Kager.

Anyway, nemam iskustava sa montaznim kucama, no jedno sam se vrijeme dosta zanimao za njih, nabavio hrpe kataloga, razgledavao raznorazne (mozda najbolje da se sad na jesen zaletis do graza kad je jesenski sajam, tamo jedno 30-ak firmi izlaze svoje kuce pa mozes pitai kaj god te vlja) i moja je logika slijedeca:

1. Montane kuce su u Sjevernoj Americi i Kanadi normalna pojava. Zakljucak, ako su njima dobre na tim vremenskim uvjetima (Kanada pogotovo), onda su, bar sto se tice izolacije i vise nego ok.
2. Te kuce su uglavnom projektirali vrhunski arhitekti - prostor je iskoristen izuzetno dobro.
3. Za razliku od klasicne kuce, ima mnogo manje zezancije. Od firmi kod kojih sam se raspitivao, najsporija je garantirala da kucu imas za 7 dana(!!). Usput, "kuca" ukljucuje kompletno vanjsko i gotovo kompletno unutarnje uredjenje (sve instalacije, fasada, podovi i cak dijelovi namjestaja u nekima).

Ukratko, moras osigurati temelj i prikljucke te pristup za sleper. I to je to, za tjedan dana useljavas u gotovu kucu, nema radnih akcija preko ljeta, betoniranja deke, natezanja sa nasim gradjevincima i sl.

Po meni, jako kvalitetna opcija.
Dav is offline