Pogledaj jedan post
Old 22.01.2004., 17:28   #13
mila i scully,ja mislim da mozda nije bas sve do imuniteta ili srece.neki vrtici imaju stroga nacela o tome,a neki ne.iz nekih vam djecu odmah vracaju ili vas zovu da odmah dodete ako djeca dobiju temperaturu ili tragove osipa.drugi primaju sve i cekaju dok ne dodu roditelji po njih.a na danasnjem vremenu,sa sids koja je opasno upravo samo za djecu i stare,nije lose biti predostrozan.
sina jedne moje prijateljice su primili sa temperaturom,pa kad je otac dosao u 4 po njega dijete je vec imalo dvije velike ospice na licu.na dalje,taj isti otac,nakon sto su mu dijete vratili(obavjestavajuci ga konacno da su to male boginje,velike ospice ,kako se vec zove,one sa gnojnim ospama),on je jos dosao da mene i bebu odvede kod njih u posjet,da bi mi to kazao pri kad smo vec skoro stigli kod njih.beba je srecom bila dojena,pa je imala imunitet iz mog mlijeka malo duze nego nedojene bebe(obicno oko 5 mjeseci bebe ne mogu dobiti ospice,ne bi trebalo,i opasno je ako ih dobiju),ali sam ja strahovala jos desetak dana.mozes mislit,taj isti otac je vanredni student defetologije,i solio nam je svima pamet kako da odgajamo djecu.hah.
kengur,i ja mislim da je i 2 i 3 o.k.,ali 3 preporucljivije za trajne ostanke,jer djeca sa 2 godine jos ne znaju ucestvovati u zajednickoj igri s drugom djecom.tj.,vole se igrati jedno pored drugog,ali ne zajedno-dakle i ne znaci im to mnogo.ali svako dijete je drugacije.sa 2 je dobro poceti sa po nekoliko sati tu i tamo,tek tako da se opuste i prihvate to.
moj obozava djecu,ali ne voli vrtic.ima puno djece koja guraju i otimaju igracke,uciteljica mu nije bila po volji,i ostavljala je njima da se svadaju i odlucuju kako znaju,a ona se brinula o cistoci i fizickoj sigurnosti bez neke emocionalnosti,pa smo je "ukinuli".doduse,moj je uvijek bio previse vezan za mene,kao beba je dobro prihvatao dobru tetu,ali onda smo poceli mijenjati sredine precesto,i ja sam bila jedina sigurnost,tako da nam razdvajanje nije lako padalo.

ako se mora,onda nadi najbolje koje mozes,nemoj da ti bude neprijatno da ih pitas sve sto te zanima o njihovom ponasanju s djecom i pravilima.pa dijete je tvoje,i placaces ih za uradeni posao.mnogo bolje ces se osjecati ako znas da se tebi svida vrtic.
IlBo is offline  
Odgovori s citatom