Pogledaj jedan post
Old 20.02.2014., 22:35   #7101
Quote:
novaizzy kaže: Pogledaj post
Po mojem obje opcije (EU/Rusija) su jednako loše
Zasto je trgovinski sporazum sa Rusijom los po tvom misljenju?

Quote:
Ali da Januković igra za Ukrajinu (ne sebe/Rusiju/zapad) on bi, kad bi vidio da jedan veći dio naroda protestira toliko dugo, trebao je raspisat referendum o EU i riješio bi problem.
Mozes li objasniti kako to Janukovicev sporazum sa Rusijom ne bi bio u najboljem interesu cijele Ukrajine? Zasto bi to on radio za sebe ako se time moze samo zamjeriti polovici naroda? Velika provizija?

I, ako mozes pojasniti zasto bi to referendum bio dobar? Ako je pola naroda za lijevo a pola za desno, da li bi bilo ispravno uc u EU ako 51% glasa za, a 49% protiv? Sto da se onda pobuni ovih 49% kao sto se sad buni njih 46%?


Quote:
Revenger20 kaže:
Kinezi i Sovjeti su već imali jedan rat.
Kakve to veze ima? Koja to drzava nije ratovala sa svojim susjedima? Amerikanci su imali dva rata sa Britancima.

Zasto ne kazes zbog cega su imali rat? Zato jer je Rusija bila ta koja je iskoristila slab polozaj Kine. Zato. Ne zato jer je Kina bila neprijatelj Rusiji nego obratno.

A i taj rat Kine i Rusije je bio jako ogranicen i psiholoskog tipa, tipicni rat kakav su vodili Kinezi zadnjih 50 godina.

Quote:
Kinezima fali resursa i životnog prostora i dam glavu da bi u slučaju velikog potonuća Rusije, zauzeli Sibir.
Ma daj, te tvoje procjene kineskog mentaliteta su tocno iste kao i propaganda CNNa i ostalih americkih medija. I nemaju nikakve veze sa povijescu i sadasnjoscu.

Rusija uostalom ima nuklearno naoruzanje, a ako toliko potone da vise ne bude ni rusa ni nuklearki onda je Sibir free-for-all.

Jel mozemo sad normalno pricati u realnim okvirima?

Quote:
Štite leđa dok je ovakva situacija. I ja ti kažem da su Kina i Amerika pravi saveznici, a ne Rusija.
Je, mislim da je ovdje najbolje zavrsiti raspravu.

Quote:
Što misliš zašto je američki kapital uzdigao Kinu? Sigurno ne jer ih voli, nego da Rusija ima supersilu od 1.3 milijarde ljudi na granicama koji se ne može vjerovati.
Nije americki kapital uzdigao Kinu, nego je americki kapital ulozen radi profita americkih kompanija. To se zove biznis. Nenamjerni nusprodukt je uzdizanje Kine. Da nije americki kapital neciji drugi kapital bi to napravio.
A stranger is offline