Pogledaj jedan post
Old 02.06.2010., 00:28   #7258
Evo i moje muke oko zubitja. Kao prvo imam jako losa iskustva sa zubarima. Nisu me stedili ni malo tako da ih maksimalno izbjegavam zadnjih godinaaa... Da li sam ja preosjetljiv pa mi je bolan svaki kontak zuba i onih siljatih spravica a najezim se kad cujem zvuk busilice za zube ili sam jednostavno isao kod pogresnih ljudi, ne znam. Uglavnom posjete su se svele iskljucivo na vadjenje zuba koji su neizdrzivo bolili. Tako sam i ostao bez donjih sestica a i sedmice ceka slicna sudbina :-(. Ali sad imam drugi problem. Lijeva petica iz donje vilice, koja je u ocajnom stanju (supalj zub), me uopste ne boli. Ali iz dubine zuba je nesto naraslo, tkivo kao desni, mekano, glatko i na dodir malo boli kad jace prtisnem jezikom ili cackalicom i ponekad krvari. E to me jako zabrinulo jer nikad za tako nesto nisam cuo, da moze meso da raste iz sred zuba. Zna li ko sta to moze biti? Jel mnogo zaebano? Posto nema upale oko zuba, i da li se to smije vaditi...
Znaci to izgleda kao da mi je narasla plomba iz sred zuba. Neka prirodna, sta li je?
Ikeee is offline