Pogledaj jedan post
Old 21.09.2010., 20:47   #7
Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
a neznam ni sam gdje da te krenem ispravljati....(neda mi se tražiti ja sam jednom već negdje pisao o pravilnom postavljanju podloge i kocki, neda mi se sad tražiti gdje)
možda najbolje redom...i to od prethodnog tvog posta....
1. skidanje sloja zemlje od 30 cm jednostavno nije dovoljno za kvalitetno postavljanje kocki, minimalno 40 cm.
2. ne ide šljunak na zemlju, nego prvo kamen, može i šakanac ali bilo bi bolje prvo jedan sloj još većeg
3. lijepo rečeno, ispravno
4. pročitaj 4
5. fuge se pune isključivo sitnim pijeskom, ničim drugim, osobitno ne zemljom jer češ onda dobiti kontra efekt. Znaš li razlog zašto se uopće posipa pijesak?

o postavljanju rubnjaka i načinu svatko ima teoriju, nekome je jednostavnije u mokri, nekom u polusuhi, ali najlakša i bra postava je u skroz suhi beton, bez kapi vode, i nakon postave zalije se sve vodom.
5. radi stabiliziranja pojedinih kocki ?, i
- ili za zeleni opločnik , kadi lijepo isklija mahovina


Koliko se ja siječam, čak je neko vrijeme bilo popularno i betoniranje podloge, na nju tada ide sipina debljine max 3cm, da se nebi postigao plivajući efekt. - sad da nebi netko shvatio ovo uvjeravanje- moja teorija, nije nego su nekda tako radili. Barem kod mene. I sad nakon 20godina, sve je još lijepo u vagi, unatoč prolasku kamijona i automobila. Čak su mi u betoniranu podlogu stavljali i armaturu 12-icu, dbeljina betona je 10 cm
Dok se sijetim koliko je tu materijala potrošeno . Majstori su me tada uvijerili da tako mora biti, pa sad ima tako.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom