Tema: Petrinja
Pogledaj jedan post
Old 09.12.2010., 23:57   #52
Quote:
danguba2 kaže: Pogledaj post
Sad ako se uvijek kaže da napad na Petrinju počinje 2.9. valjda se za to ima razlog, ali ja ne razumijem zašto napad na postaju ne ulazi pod početak sukoba. Napad na policajce a pogotovo na postaju je najizravni napad na državu. Očito ja tu neš ne kužim isto tako mi nije jasno zašto se npr. za početak Vukovarske bitke uzima 25. 8 kad su naši još u lipnju pa srpnju odbijali pješačke napade iz Borova sela, a JNA je brodovima, avionima i tenkovima (i to ponekad sa druge strane dunava)djelovala kroz veliki dio ljeta.
Ovisi od autora do autora. Ljude vole sve staviti u neke definirane oblike, ali to nije uvjek tako lako. I nije uvjek najbolje pa niti najpotrebnije, zato se ovo često definira kao: 2.-21. rujana 1991. vodile su senajžešće bitke u Petrinji. Ovo sve prije se više samatra incidentima, iako neki smatraju i taj 25. kolovoza nekakvim početkom borbi za Petrinju.

Zanači postavlja se pitanje tko je taj koji će to definirati "službeno".

Kada bi znao zašto je došlo do napada 25.8. i što je definicija napada bilo bi ti malo jasnije. Tada JNA nije izvršila nikakav manevar i nije zauzela nikakvo područje ili objekt pod svoj nadzor, niti je razriješila sukob kao takav. Tako da bi se to prije moglo definirati kao razmjena vatre. Naša policija je napustila zgradu jer je bila oštećena i da bi se umanjio rizik od sličnih pojava, a ne zato što je JNA zauzela zgradu.
ac_thunder is offline  
Odgovori s citatom