Pogledaj jedan post
Old 10.02.2013., 18:16   #79
Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
To je problem u sustavu koji te "stare" vojnike i dočasnike pa i časnike ne zna iskoristit tj upotrijebit na pravi način.Nikako nisam za to da se te ljude izbaci na ulicu.
A što bi sa njima trebalo napraviti? Pa nije vojska dom umirovljenika ili hospicij! Tko ne želi učiti i napredovati, raditi na sebi i drugima, tko nije nimalo ambiciozan i očekuje ležanje i sigurnu plaću zbog toga što je bio u ratu prije 20 godina nema što tražiti u OSRH. Možda zvuči grubo i bezobrazno, ali to je jednostavno tako. Pa prosječni vojnik ima 40 godina!

Istovremeno imaš klince koji godinama čekaju na taj poziv za dragovoljno služenje vojnog roka, pa onda još malo čekaju na specijalističku obuku itd. A klinci su mladi, ambiciozni i željni znanja i napredovanja. Ne svi, ali dobar dio je. Prijavi se sa 18 za vojsku, dođe na red sa 21-22.

Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
Mene smeta ljepljenje pogrdnih izraza po našim ljudima .
Još jednom sam preletio postove i nigdje nisam našao da je netko izvrijeđao vojnike na slikama. Ljevoruki Jack baš i nije uvreda, barem meni...

Quote:
jedangrafitni kaže: Pogledaj post
A to "sitničarenje" je dobro i treba pisat o tome i dalje iako ovi gore ne trzaju.Isto ovako kako mi ovdje "analiziramo" to rade naši saveznici i "saveznici" . I kakvi su njihovi zaključci ? Isti ko i naši . Jedan analitičar obavještajac iz par fotki izvuče čitavo more informacija . Kako to ovim našim guzonjama nije jasno ? Barem da malo pripaze kakve informacije puštaju vanka . Stara narodna : slika vrijedi tisuću riječi
Jedan analitičar puno više može saznati čitajući dokumente koji su objavljeni po raznim službenim stranicama, od toga što se uvozi od oružja i opreme do komunikacijskih uređaja koje posjedujemo.

Našim guzonjama je jednostavnije zabraniti slikanje i snimanje sa izlikom da je nešto supertajno, a zapravo zabrana služi kako bi se od hrvatskih građana (koji istim tim guzonjama osiguravaju novce i sredstva za rad) prikrio sav jad i bijeda OSRH te njihovo neznanje, lijenost i nesposobnost. Sve divno krasno i na razini, vojska je super sposobna zahvaljujući iskustvima iz Domovinskog rata i implementacijom NATO standarda () i onda puf - jedno jutro vidiš kako generala i zapovjednika kopnene vojske u uniformi privode u policijsku stanicu. Ili sindrom naknadne pameti - sve divno i krasno i na razini dok isti ne odu u mirovinu, pa onda počne paljba putem novina kako nam je ova ili ona grana u kompletnom rasulu. Bez imalo srama i stida.

Što se tiče stare narodne - mislim da smo prebacili normu za te tri-četiri slike.

Quote:
Oberleutnant kaže: Pogledaj post
Ovi ročnici su tu samo za pozing i sigurno za neku kampanju privlačenja dragovoljnih ročnika ili za one postere koje koriste na sajmovima obrazovanja i stipendiranja. Nema šanse da ovu opremu nose standardno...tako da je ovo samo reklama i iskvarena slika realnosti.
Čisti PR, par fotki i ok. Mislim da se na obuci u nekim generacijama nešto i radilo sa VHS, ali daleko daleko od toga da se ovakve uniforme i naoružanje stalno koristi.

Pa dio profesionalne vojske nema kompletne uniforme, kamoli ročnici.
__________________
Ljudi su žrtva, a žene su poludile.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom