Pogledaj jedan post
Old 17.09.2015., 23:53   #25
Quote:
Histri kaže: Pogledaj post
Eto...u Istri je isto tako.. svi rade, niska nezaposlenost i apartmani. Svi imaju sasvim dovoljno novca, cak imamo i doseljavanje slavonaca i bosanaca.
I sto se desi. Istrijani (vecina) su materijalisti postali. Realno udaljili su se od crkve i boga i nitko ne zeli imati vise od dvoje djece. Cak je 2 komada puno.
Vecina ima jedno ili niti jedno, a po kolicini novca koji svu okrecu bi realno mogli imati minimalno troje.
Mentalitet.
Da,ali ovdje je preko 90% stanovnistva katolicko,mislim i dosta su se odrzali obicaji i eto TFR je najveci u Hrvatskoj,ali opet neka podrucja su u zestokom plusu dok neka umiru,primjerice grad Dubrovnik je plus,Konavle neki sitni plusic,Zupa Dubrivacka baby boom,negdje 160 rodenih na 50-55 umrlih,Dubrovacko primorje je u minusu,mozda nekih 60 rodenih na 80 umrlih,Peljesac takoder minus,nesto veci,otoci slabo,Elafitski pogotovo,Mljet takoder slabo,no npr Korcula se jos dobro drzi,otok s negdje 16 000 stanovnika,sto se tice neretvanskog kraja,Metkovic takoder izvrstan 220 rodenih na 100umrlih i tako kroz godine,Opuzen negdje izmedu nekad plus nekad minus,Ploce.uglavnom minus iako su vrlo mlad grad i ima posla,okolne opcine hm,pa ima sela koja su se jako dobro odrzala,znam jer mi je majka podrijetlom iz Metkovica,ima dista sela od 300-1000 stanovnika,a opet ima i manjih sela koja izumiru,sve u svemu neretvanski kraj u plusu,takoder sto sam htio spomenuti je da npr.Dubrovacko primorje i Konavle,obalna podrucja u plusu,zalede,manja sela u minusu,a tako i Peljesac....
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom