Pogledaj jedan post
Old 25.04.2017., 05:40   #30
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Ovako imaš 2 mogućnosti:

1) samoizdavanje računa - ako oni ne izdaju prema zakonu o pdv-u možeš sama (upute neka ti da knjigovođa) samo moraš imati podatke tvrtke od koje si kupila robu

- u tom slučaju imaš ulaz robe, i na izlaznom računu prodaješ tu robu uvećanu za maržu i pdv (ako si u sustavu)

2) raditi na način da imaš potvrde plaćanja kao što si gore napisala gdje je delivery na ime kupca, a ti si samo platitelj

- u tom slučaju na izlaznom računu koji fakturiraš kupcu:
a) imaš trošak kupljene robe koji je jednak iznosu na potvrdi, znači točno toliko koliko je plaćeno i to je prolazna stavka
b) naknadu za posredničku proviziju što je tvoj prihod

U slučaju broj 2. kupac točno zna koliko si ti zaradila na tom poslu pa možda ti to neće odgovarati, ali bez ulaznih računa je to jedini način da posložiš poslovanje na način da ti samo plaćaš nešto u tuđe ime i za to naplaćuješ proviziju.

Trošak kupnje se knjiži na skupinu 29 dugovno, a kontrastavka je prolazna stavka sa tvog izlaznog računa potražno i to se treba zatvarati na nulu...
Koju djelatnost firma uopće treba imati registriranu za varijantu 2) ?? To jest koja djelatnost može obavljati takvo posrdovanje, i naplacivati posredniču proviziju? (da imam ja NKD itd, i vidim da se tamo psoredovanje navodi samo pod trgovinom na veliko... )

Je li itko od knjigovođa ovdje koji imaju iskustva s tim sada spreman pomoci nama koji tjednima trazimo odgovore?
Dakle da ne bude zabune ja placam za takve usluge ali eto svejedno od vas tu nitko ne pristaje, a s knjigovodjama do kojih imamm pristupa, koji nemaju s tim iskustva, mi je to sve dosta problematicno i nesigurno.
Oprostite stvarno ne razumijem kad ste razvijali svoje poslove ste upravo ovaj pdf koristili za skupljanje klijenata, vjerojatno je tako još i uvijek, a sada kada netko tjednima traži tjednima pomoć ne želite pomoći.
Svi odgovori koji su se po ovom pitanju davali su nepotpuni i ništa ne pomaže kad dobijes 2 kockice u mozaiku a fali ti ih jos 18.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom