Pogledaj jedan post
Old 24.10.2003., 13:19   #18
Quote:
heureka kaže:
opet sam ostala bez odgovora

ma mene ne zanima bas sta o nekom problemu misli pravoslavni svecenik.. mene vise zanima sta o tome misli neko ko zivi neki normalni svjetovni zivot a pri tom vjeruje u Boga.. dakle, i posao, i porodica, i skola ali i vjera...
jer, ne znam.. medu pravoslavcima, koliki procenat cine svecenici... (vise ili manje od 1%) i prema tome nisu mi mjerodavni pretstavnici te neke zajednice... ne zanimaju me ni neki knjiski stavovi.. ono u toj i toj knjizi na toj i toj strani... vise me zanima razmisljanje pojedine duse.. naravno, sasvim je u redu ako neko svoje razmisljanje podrzi citatom iz neke knjige... (jer da bi dusa sazrela mora se skolovati citanjem knjiga)...vise me zanima dusa koja razumije vjeru i tako zivi nego dusa koja je naucila vjeru i zivi po pravilima... ma, mislim da razumijes sta hocu da kazem...
Oprosti heureka, naravno da ces dobiti i moj licni i subjektivni odgovor. Onaj link sam stavila za one koji zele da cuju kakve su tacno dogme, sta i kako..
Od mene ces uvek dobiti moj iskreni odgovor. (ali na pauzi, sad moram da radim )
Minam is offline  
Odgovori s citatom