Pogledaj jedan post
Old 22.06.2007., 15:51   #17
Quote:
Hannah kaže: Pogledaj post
KRIVO!

1. ne postoji smjer visokogradnja (a ni cesto spominjana niskogradnja) - koji smjerovi postoje vidi na www.grad.hr

2. postoji vise vrsta projekata - pa tako imas gradjevinski, arhitektonski, projekt odvodnje, projekt el. instalacija, projekt krajobraznog uredjenja...

3. postoji vise razina projekata - pa tako gore navedene vrste projekata mogu biti razradjene na jednoj od postojecih razina.
Nemoj mi taj horor, pa idem na gradjevinu, znam o cem pricam.
Ok, sad sam pogledala na www.grad.hr ocito vise nema visokogradnje, malo se promijenio program od kad je dosla Bologna. Ja kad sam isla na visu bio je taj smjer i na visoj i na visokoj. A niskogradnja se sad ocito zove prometnice. Ma to se svako malo sve mijenja, ja kad sam zavrsavala visu nije o bilo Bologne, a vec su spojili hidrotehniku i niskogradnju u jedan smjer, ja sam zadnja generacija hidro smjera na visoj, to se sad zove niskogradnja. Al jos uvijek ostajem pri istom, da i gradjevinari projektiraju zgrade, isto kao sto projektiraju i ceste i brane i mostove i sl. Postoji vise razina projekta, od idejnog preko glavnog do izvedbenog projekta al to sve rade gradjevinari. Sto se mene tice arhitekti daju samo neko idejno rjesenje, smjeste gradjevinu, zgradu, u prostor, al sve ostalo rade gradjevinari. I projekt zemljanih radova i projekt betonskih i projekt odvodnje, sve to rade gradjevinari. Te vrste projekta koje si navela nisu razradjene na tim razinama, npr, ne postoji arhitektonski projekt odvodnje, pa arhitekti nemaju pojma sto je to uopce odvodnja
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom