Tema: Kariogram
Pogledaj jedan post
Old 19.12.2007., 21:10   #47
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
Ma joooooj ne brijem ja da ta sva svakodnevna zračenja dovode do štajaznam kakvih velikih posljedica, samo sam htjela pitati što netko ko malo kuži te stvarčice misli, ne kao stručnu preporuku već tak općenito
A što se tiče genetike, normalno je da nakon svega što su mi rekli i što se dogodilo da me zanimaju uzročno-posljedične veze koje ta znanost poznaje a imaju veze sa razvojem ili ne razvojem fetusa... kod nekoga neki fizikalno kemijski učinci (a infekcije, tablete, stres, zračenja i sl. spadaju u tu skupinu) neće ništa napravit, a kod nekog drugog hoće...mislim da nije tako svi bi hodali svijetom s istim bolestima ili bi svi bili zdravi... nekome stres i cigarete npr. dovedu do raka pluća nekom ne, to je činjenica, a kad će i pod kojim uvjetima koji organizam negativno reagirati na neki agens to mi ni najbolji genetičar neće moći otkriti to mi je jasno...
Nedavno sam npr. doznala da eritromicin kojeg trudnicama daju šakom i kapom u trudnoći uzrokuje srčane mane kod fetusa, a ja sam ga recimo pila i liječnici tvrde da ne šteti... nekom da nekom ne rekla bi ja, jer ipak na tim tabletama kao i sumamedu (koji sam također pila po preporuci liječnika i to u 8 tjednu kad je u jeku organogeneza) lijepo piše ne piti u trudnoći
Moj prijatelj je recimo od sumameda dobio epilepsiju, dokazano.. pa ti sad reci

nažalost, općenito se o lijekovima malo zna čak i nakon provedenih kliničkih i inih ispitivanja. povijest je pokazala da pojedini antibiotici koji su bili klasificirani kao neškodljivi i bez genotoksičnog učinka, uzrokuju ozbiljne boleštine i to neovisno o dozi i trajanju liječenja.
Mislim da usprkos znanjima čovjeku ipak preostaje samo da se nada najboljemu, jer nije moguće živjeti bez vanjskih utjecaja, pod stklenim zvonom
Voljela bih, kao i ti i sve wannabe i buduće mamice, imati nešto za što se mogu uhvatiti kao sigurno, no sve što u posljednje vrijeme čitam i susrećem mi baš ne ulijeva povjerenje

__________________
Voli vas moni....
monique is offline  
Odgovori s citatom