Pogledaj jedan post
Old 21.07.2017., 00:28   #49
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Mislim da smo u sadašnjem slučaju stranci, jer sustavom upravljaju stranci

Jedan od glavnih razloga su niske-mizerne plaće.

No Guverner Vujčić se hvali kako našim izvoznicima nije bila potrebna deprecijacija kune , jer je produktivnost porasla za 25 % a plače nisu pratile njezin rast i oni postali konkurentni.
To što se zbog takve monetarne politike (ne samo ona) iselilo preko 100 tisuća najškolovanijih građana ne spominje, očito ga tom nije briga, niti se time opterećuje.

Prenosim mišljenje sa jednog profila i sa svakom riječi se slažem

Jučer guverner Vujčić nije mogao od sreće, izvoznicima ne treba devalvacija da bi postali konkurentni, jer je tečaj kune sam od sebe devalvirao cijelih 25%. Desila se ta zgoda austerity politika, takozvana "interna devalvacija", odnosno reakcija na opću štednju po kojoj se od građana zahtjeva da uz manje plaće rade više, da uredno plaćaju poreze ili će biti izbačeni iz sustava (blokirani) i da po mogućnosti, kad zagusti, sami gase požare i sami pomažu jedni druge...
Produktivnost je dakle u Hrvata porasla cijelih 25%, a plaće su ostale iste ili su manje. To se dakako sviđa tkz. ulagačima pa je naša zemlja postala "konkurentna". No dobro, ima i dobra strana, po svakoj neoliberalnoj dogmi trebao bi se sada taj trud Hrvata isplatiti, rejting Hrvatske bi trebao postati investicijski, kamatne stope na dugove pasti i ostati više novca u proračunu, ali bonitetnim kućama (koje eto rade za banke) se ne žuri i drže naš kreditni rejting u smeću kao i za najgore recesije dok je proračunski deficit bio 6%...One se izvinjavaju da naša zemlja nije baš politički najstabilnija (kao da naše ekonomske prilike ovise o našim političarima) Vujčić se oko toga problema ne zamara, dok je zemlja i dalje nelikvidna, on kao hrčak i dalje posluje s bankama i gomila devizne pričuve koje društvu služe uglavnom baš ništa.
Nažalost, jesmo, HDZ nas čini strancima u RH, možda će nas i više učiniti strancima ako penzići i dalje budu svršavali na lik i dijelo briseloida.

Nažalost došli smo pred zid i to:

1. Neki bježe iz RH - naravno da imaju pravo ići tamo di im je bolje

2. Ali i ma nas i u Hrvatskoj, pa valjda i mi imamo tražiti pravo da im ne plaćamo obrazovanje, ako smo do toga došli

Po meni ljudi imaju pravo tražiti zaštitu svojih interesa.

U samu tečajnu listu se ne bih dirao, nemam toliko znanja, tu treba puno više znanja, nego ga ja imam, ali ono što ja mislim da je najveći problem je "slobodno tržište", elita je znala, da Hrvatska nije konkurentna, ali sve jedno nas je bacila u ring sa puno jačim igračima, i to nakon što smo prodali sve što je profitabilno, tako da ti u RH ne možeš nešto proizvesti, kad je tržište već zapišano, a ako i imaš neku privatnu inicijativu, onda moraš trpiti balkanske kamate i europsku konkurenciju njihovog jeftinog smeća.


Da se još vratim na ovo islejavanje, nije da ne želim nekom da ide tamo di mu je bolje, već mi je žao, da se taj ljudski potencijal prepušta drugima.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom