Pogledaj jedan post
Old 10.09.2007., 20:26   #16
Menstruaciju nisam imala 2 god (obvezno pregledati i pratiti stanje jajnika) i bili su malo uspavani pa su mi stavili dijagnozu PCOS? (doslovno sa upitnikom) jer su mi počeli ličit na policistične jajnike, ali hormonski nisu podržavali dijagnozu...
Mengu sam dobila nakon 3 mjeseca što sam počela pit bromergon i već sljedećA tj. 2. mi je došla 35 dan, dok se nije normaliziralo. Na početku su bile katastrofa bolne i obilne (7 dana) baš zbog toga što je dugo nisam imala.
Iza treće menstruacije su mi snimali jajnike i bili su ok nema traga uspavanosti nego su se folikuli (povećali ili smanjili ne znam) baš zbog izostanka menge i kada sam je dobila sve se regurilaro makli su mi dij. PCOS.

Glavobolja ti može biti od bilo čega a između ostalog i od toga, ali čisto sumnjam da je u tako kratkom roku narastao tumor, ali prolaktin svakako je i radi ti štetu po organizmu. Inače trebala bi pit najmanje godinu dana bromergon ili dostinex da bi se vidjele promjene na tumoru (je li ostao isti, smanjio se ili narastao). Svakako bi trebala jednom ili bar svako 2 mjeseca kontrolirat prl.

I ja sam bila u travara, ali mi je rakao da mi on tu ne može pomoći nego samo ublažiti simprome, ali da bi bilo bolje da ne koristim ništa osim čaja za jačanje imuniteta.

Samo mjesec dana pila bromergon i već odustala???
taj prvi mjesec, mjesec ipo i je najgori kad ga pregrmiš nećeš imat toliko problema. I već 3.5 mjeseca ne piješ ništa, sorry ali nadam se da znaš da u najboljem slučaju možeš ostat neplodna nije to sve bezazleno.
Nemoj se igrat sa svojim životom i životom svoga nerođenog djeteta, svoga muža, dečka, majke i oca koji bi željeli imati hrpu unučića i sretnu i zdravu kćer.

Do tebe same je hoćeš li se potruditi podnositi terapiju ili ne, svi bi mogli reći ne možemo i operirat se.
A šta bi kad bi napravila operaciju, prošla to sve i oporavak i onda ti iza toga opet visok prolaktin koji počme stvarat novi tumor, šta onda?
Opet ćeš na operaciju i tako sve iznova dok ti prl ne napravi nepopravljivu štetu u organizmu i ti budeš prisiljena pit tablete. Meni je zbog prla bio i povećan hormon štitnjače. Ovo ti sve govorim da shvatiš da nije to samo tako bezazleno kao što se čini.
Bez uvrede, ali čudan mi je i taj tvoj doktor koji ti nije sve objasnio, ali baš sve i dopušta ti igru hoću- neću.
UOZBILJI SE i prihvati situaciju kakva je i nosi se s njom jer TI si bolesna i TI ćeš prolazit i prolaziš kroz to sve. Nitko te ne može zanijenit ni u jednom segmentu i mislim da ti je bolje da si olakšaš nego smo kompliciraš situaciju.

Nemoj zamjerit, ali ovo sve ti govorim za tvoje dobro.
sofisticate is offline  
Odgovori s citatom