Tema: Brokeri
Pogledaj jedan post
Old 11.12.2006., 23:47   #49
Quote:
konan357 kaže:
Hvala Gorane, takvu sam imformaciju tražio.
Nego vidim ove provizije od 180kn ili do 1 %.
Jel možeš malo pojasniti, jer bih ja htjeo kupiti dionice određene tvrtke a ne po nahođenju brokera.Što znaci upravljanje portfeljom?

Možda su pitanja banalna, ali do sada se nisam bavio vrijednosnim papirima.
Znači želiš upravljati portfeljeom sam ,a broker ti treba samo kao posrednik da bi se nalozi mogli izvršiti...tada ti je najbolje izabrati opciju "Moj uspješni portfelje" gdje sam zadaješ naloge i sam upravljaš sa svojim portfeljeom (dionicama i novcem). Znači sam određuješ koliko ćeš po kojoj cijeni i kada kojih dionica kupiti ili prodati ,a broker ti je potreban jer samo on može tvoj nalog provesti na burzu - on te ništa ne pita nego nalog automatski stavlja na burzu onakav kakvog si ga ti postavio...
Upravljanje portfeljea znači upravljanje svojim kapitalom na način da kupuješ i prodaješ dionice (ili ih trajno držiš...ovisno o tvojoj strategiji) s ciljem ostvarivanja što većeg profita...

Ako izabereš tu opciju minimalna provizija ti je 50kn za kupnju i za prodaju ili 0.8% transakcije u slučaju da je to više od 50kn...
Uglavnonm apsolutno je sigurno ,nema nikakvih problema ,nalozi se provedu na burzu u jako kratkom vremenu...


Slobodno pitaj sve što ti nije jasno... Nadam se da sam ti razriješio neke nedoumice
goran91415 is offline  
Odgovori s citatom