Tema: Njemačka
Pogledaj jedan post
Old 18.08.2017., 00:37   #3249
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Irska niskobudžetna aviotvrtka Ryanair uložila je žalbu Agenciji za zaštitu tržišnog natjecanja Europske unije. Razlog: glavni konkurent Ryanaira, Air Berlin, zatražio je zaštitu od bankrota i zatim dobio 150 milijuna eura zajma od njemačke vlade.

Tako se omogućava tvrtki Air Berlin, koja ima gubitak od gotovo 800 milijuna eura, da nastavi s letovima iduća tri mjeseca, dok pregovara o mogućem sporazumu s Lufthansom i još jednom neimenovanom kompanijom. Čelnici Ryanaira stoga kritiziraju njemačku vladu tvrdeći da je riječ o uroti.

To ne bi bilo moguće ni u Zimbabveu. Siguran sam da bi bilo moguće jedino u Sjevernoj Koreji, a u Njemačkoj vidimo da je riječ o nepravednoj i korumpiranoj vladinoj akciji, kazao je Michael O'leary, glavni izvršni direktor Ryanaira.

U ovoj fazi ne smatramo da je riječ o kršenju pravila o tržišnom natjecanju. Njemačka vlada izvijestila je Komisiju o financijskoj pomoći Air Berlinu. Mi ćemo taj potez procijeniti. U roku od dva mjeseca donijet ćemo odluku, odgovorio je Ricardo Cardosa, glasnogovornik Europske komisije.
To bi po meni trebalo staviti na politiku Ca ne ovdje.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now