Pogledaj jedan post
Old 01.08.2012., 19:45   #244
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Ma čovječe mi (ja) ti pričamo o Hrvatskoj praksi, a ne o Hrvatskim Zakonima i američkim poreznjacima iz filoma.
Nije on uzeo nivac iz firme i dao kćerki da kupi stan (i tako ga uknjiži na svoje ime kao prvu nekretninu) nakon što je proglasio stečaj već prije stečaja (čitaj izvlačio je novac iz firme), niti je to bio stan firme koji je on uknjižio na kćerku.....uzeo je lovu iz firme (isisao), državi ostao dužan bez obzira da li kroz porez ili kroz neplaćene doprinose radnicima, proglasio stečaj i fućka mu se danas za listu jer on ima gajbu, jahtu stan, apartman....

A mi ovdje pričamo o kome? Širokom iz Svete Nedjelje koji je na listi, a čiji će se lampaši i dalje prodavati kao i prije, jer će on otići u Banku dignuti kredit da vrati ovaj dug i da može dalje bez "crvenila u obrazu" štancati lapmpaše velika i mala laterna..
Pa ako je vadio lovu iz firme dok je poslovala dobro, to nije nikakav problem. Problem je samo ako je vadio lovu dok je znao da nece moci podmiriti obveze firme. To je onda kaznjivo.

Znam nekoliko ljudi koji su do 2008 iz firme isplacivali dobit, kupovali apartmane i stanove, i kad su im firme 2010 i 2011 propale, naravno da ti stanovi nemaju veze s firmom. Bitno je samo da nisu vadili novac iz firme kad je krenulo lose poslovanje, ovo prije se ne racuna.
__________________
Triput mjeri, jedanput rezi.
MučkoĐubre is offline  
Odgovori s citatom