Pogledaj jedan post
Old 30.05.2008., 10:19   #12
ja sam sebi radio nadstrešnicu na kući ukupne širine 2,90 u rogovima odnosno 3,00 m u dasci. višak predviđam po 5 cm za postavljanje malih žljebića. na jednu je vodu i voda je dugačka naravno koliko želiš donju visinu i koja ti je početna visina na kući.

horizontalna greda koja ide uz kuću pričvršćena je na dužinu od 2,90 na 5 mjesta s 12-icom čeličnom tiplom u lijevanu betonom deku i navojom šipkom s duplom maticom ili pak možeš kupiti gotove vijke ak znaš koje dimenzije grede možeš na licu mjesta kupiti. višak navojne šipke odrežeš fino fleksom uz maticu. donja visina strehe mi je 2,10....ajmo reći gotovo kao plafon. baciš pitagoru na paipr i dobiješ kosinu. naravno ak misliš pokrivat šindrom možda bi mogao radit i manju kosinu i dobit dužinu ali ak ide nešto teže na krović, bolje kraće i strmije zbog jednostavno svega. snijega koji se zadržava i sve to grede trpe...sunce vjetar...uzmi u obzir i pucanje grede ak je sirova jelova i tak...meni je uglavnom razlika u gornjoj visini i donjoj točno 40 cm...zaista fina i funkcionalna kosina i kak bi se reklo oku ugodna. pokrio sam privremeno ter papirom za prvu ruku dok ne kupim šindru...a neka jeftinija za koju kažu i do 15 godina trajnosti košta ti od 29-do 38 kn/m2 pevec-bauhaus relacija. iako nema pravila...ak je daska kojom daskaš suha možeš šindru udrit i po njoj i ak je jednake debljine ili u protivnom možeš uzet i OSB ploču...ali ona bi mogla trunuti (iako je obrađena (kuhana) i lijepljena , u prilikama visoke vlažnosti zraka pa onda sunce oni bakreni čavlići s kojim bi prikucavao ploče šindre mobli bi lako popustiti ak ne idu u dasku ili bar u red letvi kroz OSB ploču. mislim ak radiš da traje onda komplet podaskaš što ti daje definitivno čvrstoću gornjeg pokorva, ak ćeš zatvarat možeš čim hoćeš...brodski pod recimo...ili u bauhausu imaš za ne znam 49 kn m2 plastični pokrov u bojama otporan na UV vlagu i temperaturu...opcija 100 i neka. do kuće baciš profilnog pocinčanog lima da ti slučajno ne curi po zidu i streha je tu... ja namjeravam proširivat radeći i krović na dvije vode i trapezaste krajeve.

direkt u pilani sam obavljao nabavu sa svojim prevozom. ukupno 8 m2 krovišta (daska i letva) + 10 greda (5* 3m dužine i 5*5 m dužine) = 620 kn plus sitni materijal...šajba za fleksu, matice...matice za ukrase oko greda načinjenih od viška greda od 5 m dužine plus navojne šipke + pocinčane donje stope (podesive) njih 3 i cijena je ukupno s lazurom (2 premaza)za to sve okruglih 1000 kn i 2 i pol dana sam posla.
kiko1833 is offline  
Odgovori s citatom