Pogledaj jedan post
Old 01.03.2010., 01:21   #3
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Sanskrt nema “kratko i”; to i iza r piše se u jezicima u kojima ne postoji slogotvorno r kako bi ga ljudi uopće znali izgovoriti.
Nadalje, vedski je jezik stariji od sanskrta; sanskrtom su pisani samo noviji spisi.

Inače, svaki jezik ima mnogo riječi i izraza koji se ne mogu prevesti na druge jezike.
“Sveti” su jezici na kraju priče – samo jezici. Kao i svi drugi jezici, mogu izraziti cjelokupnu realnost. Naravno, svaki je jezik prilagođen realnosti kojom su okruženi njegovi govornici te se u koječemu razlikuje od drugih jezika prilagođenih nešto drugačijim realnostima, ali u svojoj biti se ni po čemu ne razlikuje od bilo kojeg drugog jezika.
Ima ligaturu "ri" kao i riječ Krišna ili Kršna, dobro al nije to sad bitno.
Navodno su vede pisane vedskim sanskrtom, a ovi noviji spisi laukika sanskrtom.

Zanima me nastanak tog jezika, da li je to nešto poput esperanta ili je postojala civilizacija koja je pričala sanskritom?

Kad sam rekao da ima bogat fond riječi onda sam naglasio da je to u području psihologije i duhovnosti što je po meni karakteristika upravo sanskrita zar ne?

Drago mi je da si se javio na ovu temu jer ti je lingvistika struka pa se nadam da ću dosta toga doznat ( a i prepostavio sam da ćeš se javiti jer sam prethodno čitao temu o molitvama u jezicima, pa reko sebi bilo bi dobro nešto doznati i o sanskrtu).
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom