Pogledaj jedan post
Old 21.12.2004., 01:18   #19
Quote:
parsifal kaže:
1)

101st!

post ti je nekonkretan tj pun fraza i opcenitosti bez primjera

i imena ,linkova, citata. nauci se biti konkretan i jasan ,znanstven!

a ne pompozan i opcenit tj tipicno propovjednicki i excathedra.

(nemoj mastati o svom braku i svom zivotu i zivotima drugih )
nas ne zanima tvoja privatnost i tudja privatnost i zenidba )
nego jasna pitanja koju su postavljena u postovima i temama a koje izbjegavas.)
Pa kada bih pisao imena trebao bih krenuti od onih koji su razumni, koji su tolerantni, korektni, nenapadni, koji nisu nasrtljivi...a takvih ima malo ovdje - npr. Blaise, danaye, Elysium, Simona i još neki kojih se trenutno sjetiti ne mogu.

U svakom slučaju ti među njih ne spadaš, niti si TOLERANTAN, NI KOREKTAN, NI RAZUMAN NEGO SI NASRTLJIV, LICEMJERAN, UMIŠLJEN....

Linkove?
Tvoj dobar izvor znanja je google...njega mi preporučuješ
Koliko se ponavaljaš može svatko vidjeti,neka smo pročita tvojih petnaestak zadnjih postova. Kao papiga si!
A koliko su ti tek konkretni i jasni...

Ni "nas" (opet ti u mi obliku! nisi valjda shizofreničar?!) ne zanima tvoja biblioteka, kad smo već kod zanimanja ili ne zanimanja, bitnoga i ne bitnoga:
Quote:
ja imam u svojoj biblioteci od oko 2 tisuce knjiga

Quote:
2) pogledaj kako je to npr ucinio parsifal na temi - sumnjate li u krscanske dogme

parsifal nije tamo rekao dogme su razne i bezvezne nego ih je

a) KONKRETNO NABROJIO

b) analizirao i komentirao (neke od njih)

c) upitao za vase misljenje
ad a) nabrojao si svega i svačega, ovaj puta sam izdvojio ono što je meni najzanimljivije i što kod mene moju vjeru ne dovodi u sumnju:

ad b)
Quote:
da su 4 evandjelja doslovna POVIJESNA istina
- uzaludna tebi ta tvoja biblioteka jer ne znaš osnove egzegeze bibilijske teologije-same teologije. A što je najgore, ovo ti već više puta ponavljam, ti nemaš blage veze o Povijesti. I to me više smeta nego li neka tvoja znanja, odnosno ne znanja o dogmama ili onome što KRŠĆANI ILI KATOLICI VJERUJU.

Pa i ova ti nije loša:
Quote:
da je krscanstvo najbolja vjera ,a sve ostale su simpaticne vece ili manje pogreske i odstupanja od KRSCANSKE OBJAVE ........
Za razliku od tebe i onoga u što ti vjeruješ te koji stupanj tolerancije imaš kada govoriš o drugim religijama, ja ovakvoga stava, kao kršćanin i katolik, nemam naspram religija:
Quote:
vjerujete u neke stvari koje meni pojedinacno (a kamoli sve zajedno ) lice na cistu fantaziju tj wishfull thinking ,TJ mitoloske price
Ne pada mi napamet naglašavati bitnost onoga što se dogodilo,ne samo krivicom Crkve, ali tebi je to bitno:
Quote:
vazno je uociti da je nekada crkva spaljivala ljude
- važno da bi kod ljudi pobudio netrpeljivost, gađenje, mržnju ili usmjerio na činjenicu da je "TEOLOGIJA TKIVO LAŽI" i da to shvate kako bi u slijedećem životu otišli korak dalje? Čudna ti je pedagogija i retorika! Podseća me na nekoga!

ad c)
Moje mišljenje tebi niš ne znači. Ti svoj mozaik složio. Možda ti fali poneki kamenčić pa da ti slika bude potpuna. Sorry, od mene ga dobiti nećeš jer ti upće ne bi odgovarao.

Quote:
3)
a kada vec spominjes imena (tj mog mene)

nauci se biti tocan !i pratiti sto drugi pisu.

teologija nije za parsifala smece

nego je parsifal upotrijebio i obrazlozio termin

TEOLOGIJA JE TKIVO LAZI !
Trenutno nemam vremena tražiti navedeni citat. No postoji.
Parsifal je upotrijebio riječi slavnog lorda Russella:
Zlocini krscanstva logicna su posljedica krscanskog METODA razmisljanja
a onda obrazložio:
Quote:
jer moja prvenstvena namjera je bila ukazati kako je TEOLOGIJA TKIVO LAZI i kada se teologija uplece u zivot jedne zajednice i u zivote ljudi to postaje tragicno...na mnostvu razina
-

doduše upotpunjuješ svoju misao:

Quote:
TEOLOGIJA

TKIVO LAZI KOJA IMA SAMO JEDNU KORIST...

emocionalno promijeniti one kojima su takove price potrebne.

a ne biti sama sebi svrhom i idolom !
- to stoga što je upravo takva teologija:
Quote:
neophodna za odredjeni nivo populacije(mase)....na ovom stupnju duhovne evolucije planete zemlje
- za skoro milijardu ljudi, točnije rečeno.


Toliko o jednakosti tebe i mene te o mojoj potrebi da tebi, koji si na nekom određenom stupnju više duhovne evoolucije objašnjavam stvari koje su za bića niže duhovne inteligencije. Tebi zasigurno koristiti neće.
Kada u stratu nismo jednaki, razlika ja zapravo nemjerljiva!, kako li je tek na kraju!
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Odgovori s citatom