Pogledaj jedan post
Old 23.12.2010., 19:23   #6
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
Lali pretjeruješ.
naravno da se može uspoređivati nekada i sada, nije bit cijelog odgoja u vremenu provedenom za kompjuterom ili u tome koja je mama koliko knjiga o kakvom odgoju pročitala.
a da ne govorim o tome da su nečije mame odgajale svoju djecu(i dalje odgajaju) u isto vrijeme kada i mnoge mame ovdje, pa i sada kada ti odgajaš svoje dijete.
naime, neke mame ovdje imaju djecu stariju od 3god,a i neke mame vani imaju djecu s razlikom od 10+ god
ja prva imam brata od 11 god i svaki dan gledam kako ga se odgaja i u sebi prigovaram jer ga se ne odgaja onako kako ja mislim da bi trebala

i danas ima mama i tata koje kontroliraju oblačenje i izlaske svoje djece kao što se njima kontroliralo, i danas ima mama i tata koje tuku djecu za svaki sitnicu kao što se njih tuklo, i danas ima mama i tata koje manje ili više rade i manje ili više dozvoljavaju i manje ili više mare za svoju djecu. i to nije samo do okoline, to je do svakog roditelja pojedinačno.

i onako kako su naši roditelji ispravljali greške svojih roditelja na nama, tako ćemo mi njihove na našoj djeci(barem pokušavati).
kao što je moja mama patila jer joj tata do 18 nije dao nalakirat nokte i našminkat se pa je to obavljala iza ugla, kao što se nju tjeralo jesti sve što se skuha za ručak i stavi joj se u tanjur, tako ima i danas djece koju se odgaja tako. iz tog je razloga ona nama i previše toga dozvolila da ne bude kao njen otac, pa moj buraz danas jede samo čokolino, čokoladne pahuljice i pohano meso, a sestra večinu kuhanih ručaka preskače pa si u debelom ulju prži pogačice i pičke materine, a ja promatram i sastavljam svoj popis: prisiliti Elija da sve nauči jesti. sve se vrti u krug


i kako ti svojoj maloj ne daš slatkiše, možda će ona tebi prigovarat jednog dana i djetetu svaki dan kuhat čokoladni puding i iza ručka davat za desert sladolede i čokolade. nikad ne znaš
a možda će bit još veći makrobiotičar i prigovarat zakaj si joj dala da jede išta osim svježeg voća i povrća

odličan post
__________________
♥♥ Filip 18.02.2010. ♥♥
žeeljka is offline  
Odgovori s citatom