Pogledaj jedan post
Old 04.05.2012., 02:16   #389
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
Ljudi, vi prvo morate shvatiti da je veza između 2 ljudi dinamičan proces...i izjave tipa- ''ako ode,nije te bio vrijedan'' ili ''jednom prekid-nikad više s tom osobom'' je toliko radikalno i neupućeno (iako poštujem i to), da se zaista morate zapitati zašto svojim vezama i odnosima dajete strogu definiciju..
ako ste s nekim-to ne znači da će veza trajati dovijeka i to ne znači da ako se kosi sa vašim očekivanjima da ste gubili vrijeme ili da je bila nepotrebna..
kroz svaku učite razumijevati phihu i emocije druge osobe (partnera), te učite granice kako svoje tako i partnerove...
u momentu kada je neka stvar bila izrečena, ona je tada imala i težinu i vrijednost i ne treba ju umanjivati zato što se situacija nakon nekog vremena promijenila...
ljudi odlaze, iše ih nikada ne vidite,postanu osobe ''that you used to know'' ili se vraćaju se kada uvide da ste možda najbolji partner za njih ili vas se drže kao priljepci radi vlastitih nesigurnosti...sve je to normalno i ljudski i kroz to se uči kakvog potencijalnog partnera odabrati i sa kakvim osobinama...
ionako kada nešto prođete-iskusniji ste i pametniji i ako uvidite neku svoju pogrešku ili neki pattern u vezama, lakše ćete birati novog partnera i reagirati na vrijeme na stvari koje vam se neće sviđati...uostalom-veze ispod nekih malo zrelijih godina su jednostavno-veze koje mogu i ne moraju opstati..
kada dođete u godine gdje ste nešto naučili gdje ste dobili neko iskustvo, onda se može govoriti o ''pravim ''vezama...time ni u kom slučaju ne umanjujem bilo koji vid veze, osoba bilo koje dobi...
ljudi su nestalni, uvijek u nekakvim potragama, ukus i svjetonazor im se mijenja i kao takvi mogu i pogriješiti...zašto im ne biste dozvolili da vam pokažu da su shvatili moguću pogrešku...?
jedan od kvalitetnijih upisa koje sam procitao u zadnje vrijeme..potpisao bih gotovo sve..vec mi je postalo smijesno stavljanje veze i nekakvog odnosa u stroge obrascu prema kojima se satro svi ravnaju..kao da se radi o namjestanju stana i pravilnim izracunima unutar istoga,da slucajno nebi nesto krivo izracunali..
__________________
Gdje je najteže,gdje je najgore,tu treća bojna ratuje..Na našim leđima,stotine bitaka..Slava nam ne treba,neka ide drugima..Dok oni pjevaju,mi lijemo krv..3 bojna-neprobojna
patriot is offline  
Odgovori s citatom