Tema: Bris uretre
Pogledaj jedan post
Old 26.04.2006., 14:50   #14
Quote:
Riječanka2 kaže:
Arslane, slatkica, nema toga organčića koji je toliko mali da mu je na uspijem staviti kateter promjera najmanje 18 Ch..brzo i bezbolno

Ako želiš probati, samo reci
Ja sam trebao ići na bris uretre i situacija je bila ovakva...

Dođem ja kod urologa zbog problemčića itd itd... čovjek mene pregleda popipa, turne prstiće u pakljicu malo opipa prostatu, uzme eksprimat prostate i kaže...

Za sigurnost blablabla, trebali bi otići na bris... i ODMAH nastavi... ALI AKO NEĆETE (jer očito 99% muškaraca NEĆE) napravite slijedeće: kad u laboratorij odete dati mokraću, nemojte ništa piti (niti vode) niti jesti i nemojte niti slučajno ujutro prije toga isprazniti mjehur... znači trebate dati PRVI JUTARNJI MLAZ... i SAMO PRVI JUTARNJI MLAZ...

Ostatak mokraće pomokrite u WC...

Znači, nesmije se sad napunit čaša do vrha nego prvi jutarnji mlaz do negdje sredine čaše i to je to... ostatak u zahod...

Kaže čovjek da takav način davanja mokraće na testiranje daje skoro pa iste rezultate kao i bris sa razlikom od kakvih 10-15% tj. bris je 10-15% sigurniji da će pronaći neku bakteriju ako je ima...

I tako ja njega pitam zašto ljudi neće ići na to (pošto nikad nisam bio pa niti neznam što očekivati)...

Kaže čovjek:
- prvo i osnovno: ČEKANJE... pa odi kod svog doktora po uputnicu pa se odi naruči pa čekaj pa čekaj pa čekaj
- druga stvar: nelagoda... kaže pretraga i nije toliko bolna koliko je neugodna ali neugodna u smislu da netko nešto gura tamo gdje samo odabrani imaju pristup
- i naravno FIZIČKA NEUGODA na granici boli...

Kaže čovjek da mu 19 pacijanata od 20 kaže da NEĆE NA BRIS...


Eto... to je moje iskustvo s brisevima... i nadam se da ih neće biti nikad više (bez obzira što ih ni ovaj put NIJE BILO )... općenito se nadam da nikad neće biti potrebne nikakve -SKOPIJE... jer sve što sadrži u sebi SKOPIJA, ne zvuči na dobro

Kako je lijepo biti zdrav i bez problema

Ali to tek zaključimo kad smo bolesni i kad nešto ne štima
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom