Pogledaj jedan post
Old 07.06.2014., 08:05   #98
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
kažeš, tuđe mane prihvatiš ili ne.
ti njegove nisi prihvatila, želiš i nadaš se da će se on promijeniti
gdje je tu prihvaćanje



svakako, ali ako ga osvijesti sam i ako se sam želi promijeniti, radi sebe
kad mu netko sa strane kaže 'ti si takav i takav i to mi se ne sviđa, to moraš promijeniti' to se ne zove osvoještavanje problema u sebi
za takvu promjenu - koja nije prava promjena, nego je radi zbog partnera/nekog drugog - setreba truditi biti drugačiji nego što je. i to traje dok mu se da truditi ili koliko misli da bi trebalo ili dok se stvari ne poprave pa se opusti.

uglavnom, urnebesno je kako ti pričaš o prihvaćanju nečijih mana, da bi već u sljedećoj rečenici rekla kako se svatko može promijeniti, a u onoj nakon toga kako je to dio koji ste VI odradili (njegovo osvještavanje njegovog problema ste vi odradili!)

uglavnom, sretno!
(osobito ako misliš da će ti biti tako lako otići od nekoga jednom kad i dijete bude u priči)

Slušaj, ja sam napisala na kraju svog prvog posta da su svi komentari i prijedlozi na moj problem oko dolaska svekrve nakon poroda dobrodošli. Meni je urnebesno kako se ti praviš jako mudra, analiziraš moju vezu, čitaš između redaka i ismijavaš sve što ja napišem, bez da te itko pozvao na to. Meni je TO urnebesno. Pa da si tako pametna i sposobna, sebi bi pomogla. I još mi ideš objašnjavati što znači prihvaćanje. Hahahahaha!
Uopće me ne zanimaju tvoje mišljenje i tvoje analize (koje su, usput rečeno, sve krive jer analiziraš mene iz par napisanih redaka). Zato, molim te, prošeći. Nisi dala nijedan konstruktivan savjet osim što si mene i mog dečka proglasila nezrelim budalama i ismijala cijeli moj život, valjda da bi utješila sebe na neki način. Meni se stvarno ovdje ne prepire, a ako je tebi do toga, nađi neku drugu budalu ili promijeni temu.
nemorinad.d. is offline