Pogledaj jedan post
Old 26.05.2017., 12:16   #6
Neće ići .. prvo, vidim da si napisao "vegetarijanka je i prihvatio sam ju takvu" kao da je to nešto loše pa si morao dugo gruntati da vidiš možeš li to prihvatiti ili ne

drugo, jer se jednostavno međusobno ne razumijete (pretpostavljam)... ne znam koliko je dugo ona vege ali čini mi se da ne shvaća da nisi u fazi u kojoj je ona već da si u fazi u kojoj je ona bila prije nego je prestala jesti meso pa da nije fer da ti prigovara za nešto što je ona radila. s druge strane, ti ne shvaćaš da se u njenoj glavi vjerojatno ne radi o jelovniku i "pravu na izbor" jer vjerojatno stavlja tvoje pravo na izbor jela ispod prava životinje da ne bude mučena i ubijena.

dečko i ja smo dugo skupa, na početku oboje mesojedi, onda u nekom trenu ja postala vegetarijanka, on 6 godina kasnije postao vegetarijanac, od nedavno ja prelazim na veganstvo, tako da smo isprobali skoro sve kombinacije u međuvremenu sasvim je normalno bilo da on priprema i jede vege hranu jer nema moralnih sukoba oko toga, i bilo mu je normalno da ja ne želim pripremati mesnu hranu (naravno da je nekim vegetarijancima to ok ali meni se čisto gadilo kad sam počela u svakom komadu mesa vidjeti nekad veselu živu životinju) pa čak ni kupiti ako nije zapakirana toliko da se ne vidi unutra i potpuno je razumio iz čega to dolazi... i razumio je da bih voljela da jede manje mesa tj da ga ni ne jede, ne zbog mene nego zbog životinja jer je malo razočaravajuće kad netko koga smatraš dobrim i empatičnim (a ja sam njega tako smatrala jer je uvijek bio prvi kad je trebalo pomoći bilo ljudima bilo psima i mačkama) vidi da možeš živjeti bez mesa a ipak odabire nauditi životinji kako bi jeo. ali kao što sam rekla, i sama sam bila u fazi gdje sam i volontirala u životinjskoj udruzi a i dalje jela meso iako sam znala puno ljudi koji super žive i bez njega pa ono... kognitivna disonanca

svadba je iduće godine i bit će vegetarijansko-veganska, bez ikakvog mesa i u bilo kojem drugom slučaju se ne bih ni udavala.. ne mogu si zamisliti da za moj "sretan" dan mora umrijeti nekoliko desetaka životinja... na svadbi su ljudi kojima je valjda stalo da nas vide kako se udajemo i isto kako ja nisam birala meni na njihovim svadbama, valjda mogu i ja na svojoj, neće nitko umrijeti ako ne jede meso jednu večer... već smo bili na probi svadbenog menija i skeptični mesojedi su se prežderali i potvrdili da im ništa ne fali čini mi se suludim da ćeš ti radije ići za onim što selo kaže nego onim što ti i cura želite... da se radi o nekoj drugoj situaciji (npr. "moja cura ne želi podvezicu, ali kako ćeš svadbu bez podvezice i što će ljudi reći") većina ljudi bi ti rekla da nisi normalan što stavljaš mišljenje gostiju ispred vašeg, a sad smatraš da bi cura trebala napraviti ono što svi drugi žele i pogaziti svoje moralno stajalište koje je ipak malo jače opravdano od stajališta gostiju: "ali meso je fino i to se tako uvijek radi"

zbog svega, mislim da nemate smisla jer ti nju očito ne razumiješ i ne poštuješ, a obzirom da ona tu ne piše ne mogu zaključiti da li ona tebe ali isto moguće da ne...

ps. molim da se ovo ne pretvori u raspravu treba li jesti meso ili ne kao što obično bude čim netko spomene da je vege... za sve informacije imate google a na provokacije mi se ne da odgovarati
Vaill is offline