Pogledaj jedan post
Old 17.06.2017., 17:37   #17
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Da, baš traži kruha preko pogače

Ti zahtjevi za univerzalnosti očekivanja... jer drugi brakovi funkcioniraju tako ili djele isto nezadovoljstvo a ipak pršte od sreće na sve strane su čisto sranje...

Ono šta ja vidim da je pozitivno je da je autorica i sama svjesna svojih nedostataka i svog djetinjastog ponašanja u vidu uskraćivanja nekih drugih stvari koje njemu znače...
Tako da ako sjednu, iskomuniciraju, dogovore se, ili na kraju krajeva i posjete neku stručnu osobu da ih s obzirom na to da su različiti skroz i da od doma vuku neke svoje obrasce koji se očito ne mogu uskladiti da ih nauči komunicirati...možda se i nađu na sličnoj valnoj duljini.

Snižavati standarde jer je... eto vrijeme učinilo svoje i ne tražiti bliskost jer ipak je tu 10 godina braka i suludo je to očekivati je za zamisliti se, a ne obrnuto
ne mislim da se radi o traženju kruha preko pogače-nego imaju ozbiljan problem koji se odražava na njihov brak i odnos.
mi smo imali istu takvu dinamiku odnosa samo zamjenjene uloge u odnosu na ovaj par.
moj suprug je postojao sve frustriraniji i nesretniji jer se moj razgovor sa njim najvećim dijelom odnosio na moj posao,skoro pa i da nisam imala druge teme.preopterećenost poslom i stresom se odražava i na njegov sve izražajniji pesimizam kao posljedicu.
partnerica treba inzistirati na zajedničkom vremenu,vremenu odvojenom samo za njih.
suprugu bi svakako pomoglo individualni sport,ako nije društveni tip
(meni osobno je pomogao jogging) ili neki hobby u kojemu uživa.
u svakom slučaju treba uvidjeti da osim posla postoji i drugi život koji prolazi..
Racchella is offline  
Odgovori s citatom