Tema: Sufizam
Pogledaj jedan post
Old 28.12.2003., 02:32   #16
Pozdrav svima

Blondie2003,
da li bi ukratko mogla objasniti što je, u sufizmu, podstaklo tvoju zainteresiranost? Ako te ne mrzi napiši nekoliko redaka.

Sada imam još nešto da napišem. Drugi su dali doprinos ovom topicu, ali ja ću ukratko pokušati da ti dam jednu preporuku. Naime, sufizam je, na prvom mjestu, ipak, nešto islamsko- ma da nosi i puno dodirnih točaka sa drugim religijama. I inače, postoji neka zajednička nit medju svima onima koji traže Boga (ma kojoj religiji pripadali) a po tome je sufizam baš karakterističan što ne sliči dogmi već - slobodi. Tako je jedan veliki Rumi sebe svrstao i u kršćane, i u židove, i muslimane. Zbog ovakvih stavova su mnogi islamski mistici bili kroz povjest anatemizirani i odbačeni od strane pripadnika tradicionalnog islama.

Pošto pretpostavljam da ti nisi iz tradicionalne muslimanske obitelji (ukoliko ne griješim) onda smatram da bi najprije trebala provjeriti sebe, koliko si spremna na sve to (sa obzirom na sve ono što se sada u svijetu zbiva). Ovo ti ne pišem u smislu da bih te odvratio, ali znam neke koji su imali problema zbog svojih opredjeljenja!

Pozdrav
Shady is offline  
Odgovori s citatom